Microsoft efsanesi geri döndü

Microsoft'ta efsane olan bir isim daha, artık gücünü bu dev şirket için harcayacak...

  • Ertuğrul Süngü
Microsoft efsanesi geri döndü
Dört yıl boyunca Microsoft'a hizmet vermişti

HP yaptığı yeni transferlerlerle yeniden gündemde... Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen yeni alımlar arasındaki bir isimse, ziyadesiyle tanıdık. Öyle görünüyor ki Microsoft'un baş yazılım mimarı Ray Ozzie, artık HP cephesinde yer alacak.

2006 ile 2010 yılların arasında Microsoft'ta çalışan Ray Ozzie, yayınlanan bir rapora göre, HP'nin teknoloji komitesi ve finans-yatırım komitesinde çalışmaya başladı. HP aynı zamanda Liberty Media'nın eski CEO'su Robert Bennett ve Walgreen Co.'nun şu anki başkanı ile de anlaşmış bulunuyor.

Ozzie, en çok yarattığı Lotus Notes ile tanınıyor. Akabinde kurduğu Groove Networks ile de bilinen ünlü yazılımcı, şirketinin 2005 yılından Microsoft tarafından satın alınması ile birlikte yeni çalışma hayatına merhaba demişti. Gruba katıldıktan sadece bir yıl sonra, 2006 yılında, Bill Gates tarafından Microsoft'un baş yazılım mimarı olarak atanan Ozzie, işi bıraktığı 2010 yılına kadar envai çeşit farklı projeye önayak oldu. Onu efsaneleştiren hamlelerinin en büyüğü ise şüphesiz "Socl" sosyal ağını geliştiren grubun da içerisinde bulunduğu FUSE laboratuvarları oldu.

2010 yılında Microsoft'u bırakan Ozzie, adı Cocomo olarak bilinen ama sonrasında Talko olarak değiştirilen yeni bir şirket kurmuştu. Şu ana kadar dört milyon dolarlık gelir toplayan firmanın ne üzerinde çalıştığı ise halen bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

microsoft da üniversiteye döndü. sen gel microsoftta profesyonelleş sonra git başka şirkete...

Hp ürünlerini hiç bir zaman tercih etmedim.Tavsiyede etmiyorum.Örneğin yazıcı (printer) konusunda kesinlikle alma niyetiyle servet ödemeyin.Alacağınız bir ürününün yarı fiyatına daha çok performanslı yazıcılar bulabilirsiniz.

@17 Tem 2013 01:26 benim aldığım laptop taş çıktı etrafında ki bütün laptopları gömdü 2006-2012 kadar kullandım hatta kendim bozdum sıkılıp parçaladım yoksa çalışıyordu eğitim amaçlı içini paramparça ettim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play