Microsoft, HoloLens dünyasını genişletiyor!

Microsoft, HoloLens ile ne kadar ciddi olduğunu, attığı yeni adımla bir kez daha ispatladı!

  • Ercan Uğurlu
Microsoft, HoloLens dünyasını genişletiyor!

Microsoft'un arttırılmış gerçeklik teknolojisi HoloLens şu an geliştiriciler için kullanıma açık durumda. Sadece bu değil, Microsoft bunun yanı sıra HoloLens'in kurumlara özel kurumsal sürümünü de geliştiriyor. Bunun haberini Toronto'da düzenlenen Microsoft WorldWide Partner Konferansı'nda veren CEO Satya Nadella, artık HoloLens'in hem geliştirici hem kurumsal sürümlerine sahip olduklarını açıkladı.

Kurumsal sürümle kurumlara yönelik çözümler sunacak olan Microsoft, diğer sürümüyle de bireysel kullanıcıları hedefliyor. Bu sayede her iki kesime uygun içerikleri sağlayacak olan Microsoft, kurumsal program dahilinde ikiden fazla sayıda HoloLens başlığı ile kurumlara özel üretilecek içerikler üzerinde çalışma fırsatı verecek. Şu an Microsoft'un kurumsal HoloLens'i birkaç organizasyon tarafından test aşamasında. Bunlar arasında Trimble, NASA ve Volvo bulunuyor.

Şu an HoloLens'in kurumsal sürümünün fiyatı ve ne zaman kullanıma sunulacağı ile ilgili bilgi yok. Geliştirici sürümü ise 3.000 dolara edinilebiliyor. Fakat öncesinde geliştirici programına kayıt olmak ve kabul edilmek gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Pes diyorum sözü size bırakıyorum.

microsoft çok hololens böyle giderse batar htc vive a bak adamlar baya tuttu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost