Microsoft'tan ambargo (mu?)

Microsoft'un, dev dosya paylaşım sitesinin gönderdiği e-postaları engellediği doğru mu?

Microsoft'tan ambargo (mu?)

Geçtiğimiz günlerde hizmet vermeye başlayan ve daha önce kapatılan MegaUpload sitesinin devamı niteliğindeki Mega dosya paylaşım sitesi inanılmaz bir ilgi görmüştü. Açıldığı ilk gün yaklaşık bir milyon üye kaydı alan siteye Hotmail ve Outlook hesaplarını kullanarak üye olmak isteyen kullanıcıların, Microsoft'un bu siteden gelen e-mailleri engellemesi nedeniyle zorluk yaşadığı iddia ediliyor. Mega'dan gelen üyelik onay e-mailleri, Microsoft filtrelerine takılıyor ve imha ediliyor. Sitenin kurucusu Kim Dotcom, konuyla ilgili Twitter mesajında, Mega alan adından gönderilen e-maillerin gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğunu ama Gmail'in sorunsuz çalıştığını belirtiyor.

Microsoft ise konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Kimi uzmanlar sorunun kaynağında bilinçli bir boykot olmayabileceğini, Microsoft sunucularının tek bir siteden gönderilen yüzbinlerce e-maille karşılaşınca otomatik olarak bu tepkiyi göstermiş olabileceklerini belirtiyor.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bende göndersem binlerce ms adresine e-mail benimkilerde kaybolur kimi uzmanlara katılıyorum.

O yüzden zaten hotmail adresimiz spamdan geçilmiyor.

@29 Oca 2013 11:44 bende gmail i temizleyemedim Outlook ta hiç bir problemim yok şu an...

@29 Oca 2013 17:13 en iyi spam filitresi gmail'de uydurma...

microsoft o kadar başaırlı ise binlerce spam maili milletin mesaj kutusunu çöplüğe çeviriyor, onu engellesin

Outlook eskiden Hotmail, bu konuda cok sorun yapiyor. Kendi websitemin mailleride bazen hotmail tarafindan Spam varsailiyor. Aslinda baya sinir bozucu bisey Microsoftun konuya bir el atmasi sart.

sitenin adresi yok mu

bu zamanda hotmail mi kalmis? gmail kullanin daha iyi...

Benim Gmail adresim spam dolu temizliyorum bir saat sonra onlarca doluyor yine. En güzeli Outlook hem arayuzu görünüm olarak şık ve sade hemde hızlı. Bide spam yok hiç, güzel çalışıyor Microsoft.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir