Microsoft'tan bilimsel hesap makinesi

Microsoft'un böyle bir yazılımı olduğunu eminiz çoğunuz bilmiyordu. Üstelik bedava...

  • Ümit Öncel
Microsoft'tan bilimsel hesap makinesi
Microsoft Mathematics 4.0 ile grafiksel hesaplamalar

Mühendislikle uğraşan kişiler ve bu konularda özel ihtiyaçları olan öğrenciler için gelişmiş hesap makinelerinin fiyatı el yakıyor. Bu işi bilgisayarda çözmek isteyenler içinse Windows'un standart hesap makinesi son derece yetersiz. Neyse ki Microsoft'un bu tip ihtiyaçlar için bir alternatifi daha var: Microsoft Mathematics 4.0.

Microsoft'un bu grafik tabanlı hesap makinesi rakamları fare veya klavye ile girmenize olanak tanımasının yanı sıra, hesap makinesinde karşılığını bulmakta zorlandığınız özel matematiksel ifadeleri de çizerek girmenize olanak tanıyor. Bu sayede örneğin karekök işaretini hesap makinesinde aramanıza gerek kalmadan çizerek kullanabiliyorsunuz.

Hesaplamalarınızın grafik karşılıklarını da oldukça başarılı bir şekilde görüntüleyebilen bu hesap makinesi ileri seviye hesaplama ihtiyaçları duyan hemen herkesin rahatlıkla kullanabileceği özelliklere sahip. Hatta öğrencilerinizin veya çocuğunuzun matematik öğrenmesine nasıl yardımcı olabileceğine dair bir rehber bile hazırlanmış (İngilizce).

Microsoft Mathematics 4.0şu adresten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

tam anlamıyla mükemmel....teşekkürler msoft

tüm öğrencilerin bulundurması gerken bir program
sadece çözmüyor! aynı zamanda nasıl çözdüğünü de gösteriyor. ayrıca el yazısı bile kullanabiliyorsunuz. geometri de cabası :) hadi durmayın şimdi indirin. 64 desteği bile var :)

Güzelmiş.

Mükemmel teşekkürler microsoft R.T

kullanıyorum zaten, mükemmel ötesi diyebilirim

matlab var, huzur var

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play