Microsoft'tan Galaxy S4'ün fiyatına taş!

Galaxy S4'ün fiyatını çok pahalı bulan Microsoft, yeni videosuyla onu satın alanları biraz üzebilir!

Microsoft'tan Galaxy S4'ün fiyatına taş!

Microsoft yeni reklamında Lumia 521 ve Galaxy S4'ün kontratsız fiyatlarını karşılaştırdı. Şirkete göre S4 yerine Lumia 521 alarak, elimizde kalan parayla istediğimiz şeyi satın alabiliriz.

Windows Phone ile özdeşleşen Ben Rudolph, videoda Los Angeles'taki Microsoft mağazasına giriyor ve kontratsız olarak 750 dolara satılan Galaxy S4 yerine bir Lumia 521 satın aldığında elinde kalan 600 dolara neler alabileceğini mağaza görevlisine soruyor.

Rudolph, kalan parayla öncelikle 3 aylık Xbox Music üyeliği (29.97 dolar) ve 16GB'lık bir microSD kartı (29.97 dolar) satın alıyor. Ardından Monster Nokia Purity kulaklıkları torbasına atan Rudolph, bununla da yetinmiyor ve 449 dolarlık Asus VivoBook X202E dokunmatik laptop'u da bütçesine sığdırıyor. Mağazadan çıktığında tüm bu alışveriş, Rudolph'a kontratsız bir S4'ten 4 dolar daha ucuza gelmiş oluyor.

Galaxy S4'ün Lumia 521'e kıyasla çok daha güçlü bir cep olduğunu söylemek mümkün, ancak Lumia 521'in fiyatına göre çok şey sunduğunu da göz ardı etmemek gerekiyor.

Microsoft'un yeni videosunu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

işin garibi pek uzun süreli kurcalayamadım ama menusu cok garıp geldı bana windowslu tlf ların ama stabılıte güzeldi gerçekten 2 çekirdekli olmasına ragmen(kuruwa)

microsoft sıyırmış s4 yerine lumia 521 tavsiye ediyor yok yanında laptota alınabilirmiş s4 zaten o laptop kadar güçlü kafasız windows

@03 Haz 2013 14:36 Anlatılmak istenen fiyatının çok yüksek olduğu. S4 almayın gidin bunları alın demiyorlar. Fiyatı 2000 lira, 2000 lira ile bir çok şey alınır, üst seviye altı bir bilgisayarı 2000 liraya çok rahat alabilirsin ve bu kadar parayı ne için veriyorsun, güçlü işlemci, yüksek bellek, vs. vs. Peki bunların hangisini sonuna kadar kullanabiliyorsun? Sadece elinden kayıp düşene kadar. Ondan sonra tamir ettirmemek ettirmekten daha karlı oluyor. S4'le yapabileceğiniz her şeyi bir yere kadar S2'yle de yapabilirsiniz. O yerden sonrasını kaç kişi kullanıyor ki? Eğer Samsung S2 ve diğerleri için yazılım güncelleştirmiyorsa tek amacı herkese 2000 liraya S4 satmak istemesidir.

S4 alanların da çok umrundaydı sanki :) Galaxy SII kullanıyorum memnunum Windows lu telefon satın almayı düşünmüyorum. Windows Mobile platformlarının desteklerini gördükten sonra çok iyi olsa bile satın almayı düşünmem IOS yada Android kullandım Android ile yola devam

Reklamı yanlış anlamayın micorosoft s4 ü gerçekten lazım olduğu için alanlara bir şey dememiş zaten s4 pahalı almayın deseydi lumia920 çok mu ucuz diye sorarlardı adama. Eğer lumia 521 seviyesindeki bir telefonda işinizi görüyorsa pahalı bir telefon almak yerine bunun gibi ucuz telefon + pc şeklinde bir alışveriş yapmak daha mantıklı. Fakat Microsoft o pahalı telefonları kullanmaktan çok hava atmak için alanları hesaba katmamış gibi görünüyor.

Bu kadar gereksiz bi reklam görmedim. Eğer kullanılmayacak özellikler için para verme mesajını veriyorsa s2 yada başka bir galaxy de kullanabilirdiler. Ama yok illakide bi işe yaramayan kendi sistemlerini övecekler. Bukadar kullanıcı salak değil. Androidin Windows phonedan kat be kat üstün olduğunu anlayabildikleri için s4ün yanına bile yaklaşamıyorsunuz satış rakamında...

@03 Haz 2013 16:50 reklamı Microsoft yaptığına göre herhalde kendi telefonunu tavsiye edecek sen hiç rakip firmanın ürününü tavsiye eden Reklam gördün mü? Microsoft salak mı s4 almayın s2 falan alın desin...

@03 Haz 2013 17:26 Güzel kardeşim sen bilmiyor olabilirsin ama reklamda başka firmaların ürünlerini kötüleyip kendi ürününü daha iyi göstermek bir suçtur ve Samsung dava açarsa MS bundan kurtulamaz. Ben Galaxyleri kıyaslamasını mantıksal açıdan doğru olması için söyledim zira böyle şahinle kaplumbağayı kıyaslamak fazla komik olmuş.

Olmadı 3310 alalım o da baya işe yarıyordu.Artan parayla da bi siyah beyaz tv bi de at arabası alırız artık.

videoda lumia 920 almak yerine lumia 521 alarak elinde kalan parayla neler alınabileceğinide söyleyebilirlerdi

@03 Haz 2013 18:59 o zaman mantıksızlık olurdu ama samsung yapsa bunu ve lumia920 yerine galaxy mini alarak elinizde kalan parayla neler alınabileceğini söylese o olurdu bak.

Lumia nerde, Galaxy s4 nerde.Anlamsız bi girişim olmuş! Galaxy s4 2 gb RAM Lumia 512 Mb ram Galaxy s4 13 mgp Lumia 5 mgp Ancak anlamayanları keklerler Üstüne Androidi, Windows yazılımlarıyla karşılaştırmayı söylemiyorum bile.

@04 Haz 2013 12:19 ama onun özellikleri herkese yeter(fiyat performans)

artık ne diyim nokia artık çok zor durumda iflasın eşiğinde ve lunialar tek kelimeyle berbat yazık microsoftta samsunga karşı salak salak reklamlar yapıyor galaxy s4 ezmeye çalışıyor yazık utanacak haldeler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir