Microsoft'tan Google Instant'a taş

Google'ın aramalara hız katan özelliği Instant'ı Microsoft beğenmedi. İşte Microsoft'un açıklamaları

  • Ümit Öncel
Microsoft'tan Google Instant'a taş
Microsoft, Google Instant'ı beğenmedi...

Arama motorları her geçen gün gelişerek rekabette bir adım öne çıkmaya çalışıyorlar. Google'ın bu konuda son dönemde attığı en önemli adımlar arasında da "yazmadan önce arayın" parolasıyla yola çıkan Google Instant geliyor. Google'ın aramalara hız katan özelliği Instant kullanıcılar tarafından şu ana kadar oldukça beğenildi ama Instant'ı beğenmeyenler de var. Bunların başında da Microsoft geliyor.

TechCrunch'ın Disrupt konferansına katılan Microsoft'tan Yusuf Mehdi, Google Instant'ı eleştirirken Google'ın yeni özelliğinin kullanıcıları daha fazla sonuç ile karşı karşıya bıraktığını ama aradıkları kelimelerle ilgili daha doğru sonuçları ortaya koymak adına bir faydası olmadığını söyledi. "Yapılması gereken sonuca ulaşmak, daha fazla seçenek sunmak değil" diye konuşan Mehdi, yenilenen Bing'in bu konuda daha başarılı olduğunu söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Kedi uzanamadigi cigere mundar dermis. Microsoft Bing'in onune arkasina resim ekleyecegine adam etsin. Onceki adiyla Live Search tutmayinca gitti adini Bing yapti. Ama icerik hala ayni. Microsoft urunleri cicili kagitlara sarilmis cipsler gibi. Gorunus iyi ama sagliga zararli. :D

mehti deninen vatandaş boş konuşuyor çünkü bing.tr nerde herkez ingilizce bilmek zorundamı? Arama moturu devi googledir adamlar her dilde yayın yapmaktalar Türkiyeyi ülke yerine koymuyup fransa almanya yı koyanlar yazılım devi olmayı hak etmiyor çünkü bir Türkçeyi çevirmeye bile acizler.

Bing'in daha başarılı olduğunu düşünüyorsa bu işlere hiç bulaşmasa olurmuş.

Bazen arayacağım kelimenin hepsini unutuyorum, Google çok güzel seçenek sunuyor, ben de tamamlıyorum. Bu da güzel bir gelişmedir.

Bing'i Türkçe kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken bing'e girince sağ üstte "Preferences" yazısını tıklatıp General Settings altında Display this site in yazısının yanındaki kutuda Turkish'i seçin ve en alttaki turuncu "Save" tuşunu tıklatın. Tadaa artık Türkçe.

Ama Microsoft'un Türkiyeye neden direk dil desteği sunmadığını anlamıyorum bende.
O sunmazsa bende Google ile devam ederim...

@DETROID_35 'e :bing de türkçe dil destegi veriyor aslında "international" ordan aşağida "To change your display language, go to -preferences-" preferences tıklayıp "Display" den secebilirsin TR seceneğini :S

bu arada biz instant özelliğini kullanamıyoruz dimi ?

Microsoft' u çok sevmeme rağmen, Microsoft adına konuşan yetkili ne yazık ki yanlış bir şeyi savunyor...!!!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play