Microsoft'un Google'ı yok etme planı!

Microsoft, Google'ı alt etmek için dev gibi bir planın ilk adımlarını attı. İşte MS'in yeni ortağı.

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft, Baidu ile ortak mı oluyor?
Baidu, Çin'de en çok kullanılan arama motoru

BlackBerry ile varsayılan arama ve harita üzerinde anlaşan Microsoft, yeni bir anlaşmayı duyurmanın eşiğinde olabilir. Çin basınından gelen haberlere göre Microsoft, Çin'in en büyük arama motoru Baidu ile bir ortaklık hazırlığında ve bunun sadece bir hafta sonra açıklanması olası.

Business Insider'da yer alan habere göre Baidu, Bing China'da ücretli reklamlar satın alıyor; Bing ise Baidu için İngilizce dilinde sonuçlar göstermeye hazırlanıyor. Eğer bilgiler doğru ise, bu Bing'in pazar payının artmasına ve daha fazla alana yayılmasına yardımcı olabilir.

Henüz kesin olmasa da, duyurunun yapılması Microsoft'un arama motorlarında payını artırmak için elinden geleni yaptığının bir işareti olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Microsoft anca kendini yok eder

Ziyaretçi haklı beyler :D

ms nin googleden kortkuğu için............. daha nelere başvuracak

Tartışmasız google, diğer arama motorlarına göre çok daha sağlıklı arama sonuçları gösteriyor. Google'ı yok etmeleri için önce onun seviyesine gelmeleri lazım.

sevindim, google sektörü gereğinden fazla tekelleştirdi

Google'sız bir interneti düşünemiyorum, küçükken Google'ı her şey sanardım...

birincisi google fazla tekel değil, ms fazla tekel;
ikincisi google olmasa hala live ve yahoo yla bi sürü şeye asla ulaşaayacaktık. google çok isabetli bing ise çok az isabet ettiriyor.

microsoft mu kaldı bir adamı hırs maffeder bunlarda hırslarına yenıldıler

google en ıyı nedne google varken gıdıp ms kullanıyım niye ?

Malesef tarayıcı ilk açılışta google olmazsa insanlar ne yapacağını bilemez hale geldi,öyle bilgisayara bakıp kalıyor sanıyorki internet yok.

Google olmazsa internet olmaz gibi hissediyorum,bunu acilen değişmesi lazım neden bir türk arama motoru açılıp google rakip olamıyor hep bunun merakı içinde olmuşumdur.

Ben eminimki böyle bir girişim olsa türk internet kullanıcısı bütün desteğini verecektir (kendimden ve arkadaşlarımdan biliyorum Crysis'i hep orjinal almışızdır)

linux'u yaygınlaştırırlarsa işyerinde ve ofiste kullanılan programları chrome os da çalıştırırlarsa ve bedava yayarlarsa bunu. tüm donanımcıların desteğini alırsalar. microsoft'u rahat öldürebilirler.
android hastalığı aldı başını gidiyor cep telefonlarda. bakarsınız bilgisayarlarda android os çıkar bunuda başarabilirler. ve ilerde microsoft size 100 dolara sattığı işletim sistemini bedava alın diye yalvarabilir.

Altta arkadaşın yazdığı "hırs maffeder" i microsoftun bir çalışanı sandım ilk başta iyimi.. :))

bence google microsoftu crome işletim sistemi ile mahvedecek...amerika haricinde diğer ülkelerde sevilme oranı microsoftun google göre daha düşük.elindeki en büyük kozu microsoftun işletim sistemi.hotmail,skyp,fhone7,bing,internet explorer varken google da google,crome,youtube,android,gmail,crome işletim sistemi bulunmakta + en büyük pazar paylarından bir tanesi ise googlenin adword servisi gelir ki wep geliştiricilerinin çoğunun çalıştığı firma olma özelliğiyle dikkat çekiyor.anlayacağınız benzer servisleri bulunuyor ama google daha ucuz.mahvolacak microsoft yakındır.işletim sisteminde google başı çekerse yakın zamanda ters köşe olur.

ms nin googleden kortkuğu için............. daha nelere başvuracak
------------------------------------------------------------------------------

google'ın msden korkturğu için , docs, android, chrome os, webM, bump top, gibi servisleri yaptığı ve satın aldığını biliyorsun sanırım. daha doğrusu linux çekirdeği derlediğini diyelim.

Ve google'ın US'de bir yılda %10 pazar payı kaybettiğini

Tunch yazmış:
birincisi google fazla tekel değil, ms fazla tekel;
ikincisi google olmasa hala live ve yahoo yla bi sürü şeye asla ulaşaayacaktık. google çok isabetli bing ise çok az isabet ettiriyor.
---------------------------------------------------------------------

Google tekel değil mi? :) Yapma allah aşkına :) Microsoft işletim sisteminde tekel olabilir ama kimse gelip de Google'ın arama motorluğundaki tekelini inkar edemez. Google'ın servislerinden memnunum benim ona sözüm yok. Ama karşısına ciddi bir rakip gerekiyor. Seviyeyi yükseltmek için dişli rakip şart benim sevindiğim şey de tam olarak bu. Bugün Android ya da ios çıkmasaydı Symbian'a mahkum olacaktık. O zaman da tekel nokia idi. Ama şimdi pazara ciddi rakipler geldi ve bu platformlardan sonra telefon teknolojisi inanılmaz hızlı gelişmeye başladı. Bilmem anlatabildim mi?

Bing ile hayatta Google'ı yenemez.
Zaten bundan sonra Google'ı geçecek bir arama motoru bana göre yok

evet zıplıomuş, sürekli zıplıomuş.

Arkadaşlar bu Baidu rezil bir arama motoru, çünkü ne kadar porno video aradıysam hiçbirini bulamadı :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play