Microsoft'un umudu iOS 7!

Microsoft'un Windows Phone 8 için beklediği umut ışığı, beklemediği yerden geldi: iOS 7!

Microsoft'un umudu iOS 7!

Kısa süre önce yayınlanan iOS 7'nin yeni tasarımına özellikle iş dünyasından gelen tepkiler, Microsoft'u umutlandırdı. BlackBerry'den sonra iPhone'a geçiş yapan profesyoneller için iPhone'un daha fazla "iş odaklı" bir telefon haline gelmesi sık dile getirilen bir talepti.

ABI Research'ın yaptığı araştırmaya göre, iOS 7 ne yazık ki, profesyonellerin taleplerini tam anlamıyla karşılayabilmiş değil. Bu da, Windows Phone'un büyümek için önemli bir pazar olarak gördüğü profesyonel telefonlar alanında kalpleri kazanabilmesi için bir fırsat anlamına geliyor.

İş dünyasında iyi bilinen ve güven duyulan bir şirket olarak Microsft'un, profesyonel kullanıcıların ceplerine de girmesi zor bir iş değil. Microsoft'un, masa üstü ve laptop bilgisayarlarla entegre hale getireceği Windows Phone sistemi ve mobil uygulamaları, profesyonel kullanıcıları kolayca cezbedebilir.

ABI Research'a göre, 2018'e kadar olan dönemde iOS kullanımı yüzde 18 düzeyinde kalacakken Windows Phone'un yüzde 6'yı geçmesi bekleniyor. Windows telefonların güçlü olduğu Avrupa pazarı da bu gelişmenin çıkış noktası olacak gibi görünüyor. Önümüzdeki dönemde Avrupa'da çok daha fazla sayıda profesyonelin elinde Windows Phone telefon görürsek, şaşırmayalım...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Guzel bır yazı wındows hak ettıgı yelere gelecektır.

apple aklını yitirmiş böyle bir ünü mahvedecek ios7 ile..

moda iphone olduğundan blackberry nin papucu dama atıldı ancak moda geçicidir standartları yakalayamayan iphone ve diğerleri iş dünyasından ve devamında ceplerden tamamen çıkacak.Kişisel bilgilerin korunmasında lider olan blackkberry yok oldu denilmesine rağmen iş için sunduğu yazılımsal ve donanımsal destek ile profesyonellerin birinci tercihi halen.

Her ne kadar ios delisi olsam da Apple'ın yolu yol değil.

Asıl windows phone alanların aklına sasarim :)

@28 Kas 2013 18:55 işte senin aklın anca o kadar çalıştığı için şaşarsın sanki aldın kullandın boş boş konuşuyorsun fanatizm seni..

appstore da çok kaliteli uygulamalar ve oyunlar var bence windows biraz program geliştirmeli hatta baya bi :)

@28 Kas 2013 19:05 evet çok mantıklı. profesyoneller de mağazada daha fazla oyun buldukları için win 8'e geçerler.

Wow microsoft Türkiye cosmussunuz yine.. bende ms niye batiyor diyorum elemanlari asil islerini birakip 7/24 buralada takilirsa batar tabi...

Bir kaç şey yapması lazım. Dosya gezgini cidden şart, sistemi iOS gibi zincirlemek yerine biraz açmak geliştiriciler için çok daha iyi olur, Aero geri döner kutucuklar şeffaf olursa ve başlangıç'ın arkasına duvar kağıdı koymaya başlarsak herkes için süper olur, Office ve diğer uygulamalar gelişirse muhteşem olur. Kısacası Windows Phone ciddi anlamda geleceğe sahip bir mobil işletim sistemi...

Bugün, yarın veya bikaç yıl sonra. Ne farkı var. Yazılımda standart belirleyen firma microsoft sonuçta, masaüstü ve tablet pc lerde bu kadar yaygınken tabiki mobil pazarıda rahat bi şekilde ele geçirecek. Kaldı ki windows 8 ilk olarak dokunmatik telefon ve tabletler için üretildi, sıfırdan bi çekirdek yazıldı. Bunca zamandır pazarda var olan ios ve android e şimdiden bu kadar güçlü bir rakip olduysa, bir kaç sene sonra yine pazarın yarısından çoğunu ele geçirecektir. Android gibi linux kernel i kullanan google en büyük hatasını pazara erken ve hazırlıksız atlamak oldu, windows phone 8 düşük donanımda yüksek performans sağlayan müthiş bi altyapıya sahip, bu yüzden en az android kadar ucuza en az ios kadar gelişmiş bir sistem oturtacak ve lider olucak.

Bence androidin yerini Windows phone alacak ama ios hala duracak

Kişisel bilgilerin korunmasında lider blackberry mi? Hangin alemde yaşadığınızı bilmiyorum. Ama blackberry atılan tüm bbm mesajlarını elinde tutuyor.

andorid fiyat politakası yüzünden kolay kolay batmayacak işletim sistemi belki pazar payı azalabilir ama herzaman yükseklerdekçe olacak..nedeni tabikide bedava ve çok fazla üreticisi olmasından kaynaklanıyor

ios7'nin oyuncaktan farkı yok androidde stabilite yok blackberryde uygulama yok wpde hala eksikler mevcut iphone 4s , lumia 920 , xperia s kullanmış biri olarak söylüyorum şu anda blackberry z10 kullanıyorum iş için telefon kullanacaksanız blackberryden ötesi yok bu bir gerçek uygulama eksiği de yakında google play sayesinde aşılacak sanırım

Abi bu iş dünyası triğlerini anlamıyorum. Yıllarca blacberry kullandılar alternatifsizlikten tamam ama gerek ios gerek android ikisi de rim Den daha iyi işletim sistemleri. İş dünyası mail derdinde değil mi? Maili çok başarılı iosun. Androidten daha iyi hatta. Telefondan sunum hazırlayıp mı gönderiyor bu beyaz yakalılar anlamıyorum.

Windows ne zaman tek exe kullanacak tüm platformlarda, o zaman tekrar tahtta tek kalacaktır.

ios 7 ye alisinca gercekten cok ama cok guzel. kurtulun artik ios7ye karsi olan onyarginizdan...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir