Microsoft'un Yahoo sevdası bitmek bilmiyor

Microsoft, daha önce vazgeçtiğini duyurduğu Yahoo için tekrar harekete geçti.

Microsoft'un Yahoo sevdası bitmek bilmiyor
Microsoft ve Yahoo: Tekrar aynı masaya oturdular.

Microsoft tarafından yapılan şaşırtıcı bir açıklama, Yahoo olayının henüz kapanmadığını gözler önüne serdi. Şaşırtıcı diyoruz, çünkü Microsoft Yahoo'ya yaptığı teklifi geçtiğimiz günlerde geri çekmiş ve bağımsız stratejiler geliştireceklerini duyurmuştu.

Ancak yapılan yeni açıklama, Microsoft'un Yahoo'yu satın almak konusunda son derece kararlı olduğunu gösteriyor. Yahoo'nun yapılan teklifi kabul etmemesi sonucunda çıkmaza giren görüşmeler, şu sıralar tekrar alevlenmiş durumda.

Yahoo'nun Microsoft'la tekrar görüşmeye başlaması, tabii ki biraz da hissedarlarından gelen baskıların bir sonucu. Microsoft'un Yahoo'dan vazgeçtiğini duyurması, Yahoo hisselerinde çok büyük düşüşlere neden olmuştu.

Microsoft, Yahoo'yu satın alarak online reklam pazarının hakimi olan Google'la büyük bir rekabete girmeyi amaçlıyor. Bakalım pazarlıklar ve görüşmeler bu kez sonuç verecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

o zaman açık açık belli etmişti blöf yaptığını fiyat düşüreceğim diyerekten, burada yahoo yu tebrik etmek isterim. gerçekten zeki insanlardan oluşan bir yönetime sahipmiş. eğer yine satmazlarsa şirketi bence en akıllısı olacaktır. şirket zaten büyük kâr elde ediyor. satmalarına gerek yok bence. zarar eden bir şirket değil. yahoo yeni teknolojilere yönelmeli. altın yumurtlayan tavuğu başkasına vermenin bir anlamı yok.
reklam zaten sabit getirisi olan bir durum. bunun yanında google gibi hizmetlerini zenginleştirmeli.
microsoft ise live hizmetlerinin soğuk sayfalarını biraz zenginleştirerek işe başlayabilir. nasıl hizmet yaptıysalar dinamik değil insanı çekmiyor kendine.
microsoft hazırcılığı bıraksın da rekabetin olduğu konularda yeni teknoloji geliştirerek rekabet etmeyi denesin. hazıra konmak satın almak kolay geliyor tabii.

alıcak MS onları ya belli yani naza cekio kendini sirketler...

kesin alıcak bu sefer...

zaten en cok tıklanılan sıte ozellıgınıde kaybettı yahoo google a karsı...

artık caresız...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir