Microsoft ve Nokia'nın meyvesi ne zaman?

Sabırsızlıkla beklenen ilk Windows Phone 7'li Nokia'ların geleceği tarih, resmi ağızdan açıklandı!

  • Gökay Özbudak

Nokia ile Microsoft'un yaptığı Windows Phone 7 işletim sistemi kullanan akıllı telefon anlaşmasının meyvelerini ne zaman göreceğimizi merak ediyorduk. Konu hakkında yine birçok haber internet sitelerinde dolaşsa da Nokia yaptığı açıklamayla beraber tüm dedikodulara nokta koymuş oldu.

İşte Nokia'nın yaptığı o açıklama; "Müthiş mobil ürünleri çıkartma ihtiyacımızın farkındayız ve bu yüzden geçiş aşamamızı hızlandırmamız gerekiyor. Ekiplerimiz güçlerini birleştirdi ve ilk Windows Phone kullanan Nokia ürünlerini 2011'in dördüncü çeyreğinde piyasaya çıkarabileceğimize inanıyoruz."

Nokia ile Microsoft arasındaki bu anlaşmanın iki firma için de bir dönüm noktası olması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Nokia bu kafayla ancak armut toplar

haaaayydi bastıır

Hiç biseyin donum noktası olmıcak hersey aynı sadece ısmı farklı.

ÖNCE ANNA GÜNCELLEMESİNİ YAYINLASINLAR..

bari nokia bişler yapsada türkiyede piyasaya çıksa şu telefon

hep öyle olur zaten nokia sene başında der, sene ortasında çıkarsa ne alâ... Hikaye bu nokianın işleri. Ancak symbiandan bunalan , mekinelerinin sağlam olupta yavaş çalışmasından bıkan kullanıcılar için nokia microsoft ile yaptığı anlaşmayla kan tazeleyecek... Gerçi phone 7 hali hazırda gelişme aşamasında market hizmetiyle olsun dil desteğiyle olsun hala hazır değil. 2012 de de çift çekirdekli nokiaları görmeye başlayabiliriz. Samsung'un galaxy II atağına nasıl bir karşılık verecek bekleyip göreceğiz...

Ben almam kim alırki nokia yı şuan alan kısıler ya orta yaşlı kısıler yada yaslılar alıyor para olan zaten akıllı cep alıyor akıllı cepte nokıa en kötu marka

sabırsızlıkla beklenen mi? eğer bu kadar güzel olsa kullanım orano %1 i geçerdi :D

işte şimdi tarih yeniden yazılıyor bence biraz uygun fiyatlı kaliteli wp7 li bir nokia ya kimse yok demez

işte şimdi tarih yeniden yazılıyor bence biraz uygun fiyatlı kaliteli wp7 li bir nokia ya kimse yok demez

Eger nokia dokunmatigini geliştirip kaliteli telefonlar ve ara yüzler çıkartırsa eski sattıgının 2 misli telefon satar ve bütün üreticilerde windows mobileye geçer.

Eger nokia dokunmatigini geliştirip kaliteli telefonlar ve ara yüzler çıkartırsa eski sattıgının 2 misli telefon satar ve bütün üreticilerde windows mobileye geçer.

Galaxy s2 kadar sağlam bir donanım bekliyorum nokia senden. Yoksa 2011'in 4. çeyreğinde harakirini izliyeceğiz.

millet hala galaxy s 2 nin rakibi olur diyor ama bu nokia telefonundan 3 4 ay sonra galaxy s 3 cikacak yani 3 4 ay icinde android ve yeni cikacak iphone'un onunu kesebilecegini sanmiyorum ki ayrica nexus 2 veya 3 de bu donemde cikacak yeni androidlerin 4 core ile piyasaya cikma ihtimalide var 2012 de millet nokia ya para vermez bence tabi nokia cok uber super bir telefon piyasaya cikarmazsa.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost