Microsoft, Windows 10'a onu da getiriyor!

Microsoft, Windows 10'u sürpriz bir uygulamayla daha yetenekli hale getirmeye hazırlanıyor!

  • Cenk Atlı
Microsoft, Windows 10'a onu da getiriyor!

Microsoft, Windows 10 platformunu zenginleştirmeye devam ediyor. WindowsBlogItalia'da yer alan habere göre firmanın sağlık uygulaması Microsoft Health, bir güncellemeyle birlikte artık Windows 10'lu PC'lerde de kullanıcılarına da sunulacak.

Şu aşamada PC'deki bu uygulamanın tam olarak hangi özelliklerle geleceğini kestirmek oldukça güç. Zira aktivite takibi için bir PC'nin kullanılması fikri kulağa garip geliyor. Ama mobil cihazdaki verilerin PC ile senkronize edilmesini sağlayacak bir uygulama çok da mantıksız görünmüyor. Ayrıca uygulamanın mobil sürümünün bir Evrensel Windows Platformu güncellemesi alıp almayacağı bilinmiyor. 

PC'sinde Windows'un eski bir sürümünü kullananların da panik yapmasına gerek yok. Zira Microsoft geçtiğimiz Ekim ayında yaptığı bir duyuruyla doğrudan tarayıcı üzerinden erişilebilen bir Sağlık web uygulamasını da tanıtmıştı.

Uygulamanın mobil sürümü için yapılan açıklamada ise, yalnızca Android ve iPhone'da çalıştığı bilgisinin bulunması oldukça ilginç. Fakat bunun bir hata olduğunu ve Microsoft'un Windows telefonları bu uygulamadan mahrum etmeyeceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bende bişi sandım. :(

Windows 10 sadece pc de değil tablette de kullanılıyor. Tablete gelince otomatik olarak pc ye gelir çünkü normal pc ile Windows lu tablet aynı windows u kullanıyor.

windows phone gibi mobileda ölü yatırım...

Gerçekten Micro store çook zenginleşti. Tam aradığım tek eksik uygulama diye düşündüğüm şeydi(!) Microsoft ne zaman ki play store daki en popüler uygulamaları platformuna taşırsa o zaman tutar.

I love Ubuntu. I love Ubuntu

İnanılacak gibi değil. Var olan uygulamaları, muadilini dahi geliştirmeden kullanımdan kaldırmayı alışkanlık edinmiş olan MS, yeni bir uygulama ekliyor. Dağın birinde kurt ölmüş, diyeceğim ama bir kurt yetmez, muhtemelen dağda kurt katliamı olmuş :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost