Microsoft'tan Project xCloud Geldi!

Microsoft'un yeni hizmeti Project xCloud, istediğiniz yerden istediğiniz oyunu oynamanıza izin verecek!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan Yeni Oyun Akış Hizmeti

Microsoft, bir süredir üzerinde yoğunlaştığı oyun akış hizmetini sonunda ortaya çıkardı. Yeni duyurulan Project xCloud, istediğiniz cihazdan oyun oynamanıza izin verecek.

Firma, şu an 3.000 Xbox One oyununun, geliştiricileri tarafından kolayca, "ek bir iş olmadan" projeye uyarlanabileceğini söylüyor. Google'ın Project Stream'inin aksine Microsoft, biraz geriden geliyor çünkü hizmet, 2019'dan önce kullanıma açılmayacak. Google Stream ise Chrome üzerinden bugün Assassin's Creed Odyssey oynamanıza izin veriyor.

Project xCloud: Gaming with you at the centerProject xCloud: Gaming with you at the center
The future of gaming is a world where you are empowered to play the games you want, with the people you want, whenever you want, wherever you are, and on any device of your choosing. Subscribe to Microsoft on YouTube here: Follow us on social: LinkedIn: Twitter: Facebook: Instagram: For more about Microsoft, our technology, and our mission, visit

Yine de Microsoft, konsol oyunlarındaki ve bulut bilişimdeki tecrübesiyle Google'ı geçebilir. Firmanın şu an önüne iki önemli sorun bulunuyor: Gecikme ve arayüz kararları. Bu sorunların Microsoft Research tarafından aşılabileceğine inanılıyor.

Microsoft, herhangi bir oyun kolu olmaksızın oyun oynamaya izin verecek bir dokunmatik katman geliştirdiğini de söylüyor. Firma, gecikmeyi minimuma indirmek için 5G ve Microsoft'un kendi Azure ağıyla çalıştığını belirtiyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play