Mobil Windows web sitesi yenilendi!

Microsoft, cep kullanıcılarını unutmadı; yıllardır kullandığı tasarımı yeniledi! İşte yeni site...

  • Zeynel A. Öztürk
Mobil Windows web sitesi yenilendi!

Mobil web sitelerinin masaüstü web siteleri kadar önem kazandığını fark eden Microsoft, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlayan yeni Windows.com mobil web sitesini kullanıma sundu.

Windows Experience blog'da yapılan açıklamaya göre mobil sayfada yapılan değişiklikler, mobil kullanıcıların siteye yakınlaşıp uzaklaşmasına gerek kalmadan onunla rahatça etkileşimde bulunmalarına izin verecek. Microsoft, yeni mobil sayfasını şöyle açıklıyor:

"(Yeni sayfada) metin ve görseller, otomatik olarak boyutlandırılıyorlar. Bazı öğeler ise yerden tasarruf etmek üzere otomatik olarak kapatılıyor. Bu sayede tüm sayfayı okunabilir bir boyutta görebiliyorsunuz. Örneğin sekmeler, genişletilebilir bölümlere dönüşüyor ve bu bölümlere dokunarak veya tıklayarak açabiliyor ve kapatabiliyor."

Değişiklikler, web sitesini Windows 8'de Internet Explorer 10'da "Snap View" modunda görüntülediğinizde de ortaya çıkıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

onun yerine windows phone'daki internet explorer'ı biraz geliştirseler? ileri butonu yok ve 6 sekme açılabiliyor en fazla..

@16 Tem 2013 19:38 Windows 8 'de de sekme sıkıntıları yasanıyor zaten. Bu bilinen bir gerçek. Yeni yayınlanacak Windows 8.1 güncellemeleriyle gelecek ie 11'de bu tarz sıkıntıların hepsinin giderilecegi ve daha seri bir ie olacagı söyleniyordu

@16 Tem 2013 19:38 Daha ne lazım sana hisse yönetimini takıp ediyorsun. ama haklısın ileri botunu şart.

Wp de çekilmiş

@16 Tem 2013 19:50 androıdde mi çekilmesini beklıyodun

duyanda chrome da 11 sekme aaçınca sapıtmıyor sanacak ne kadar çok sekme o kadar sıkıntı yapıyor masaüstü veya mobil farketmiyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play