Mozilla'yı kullanıcıları yenileyecek!

Firefox'un mimarı, yeni logosunun nasıl olacağına sizin karar vermenizi istiyor!

  • Cenk Atlı
Mozilla'yı kullanıcıları yenileyecek!

Mozilla, açık kaynak yazılımlara olan bağlılığının bir tür devamı olarak görülebilecek önemli bir karar aldığını açıkladı. Firma yeni logosunun tasarımı için doğrudan kullanıcılarının taleplerini değerlendirecek. Kar amacı gütmeyen bir firma olan Mozilla, Open Design adlı yeni projesi kapsamında marka kimliğini modernize etmeyi hedefliyor.

Firma "Creative Strategy" adını verdiği bu süreçte kendisini yenilemek adına kullanıcılardan gelen fikirlere tamamen açık olduğunu duyurdu. Bu doğrultuda kullanıcılar firmanın gönderiler aracılığıyla paylaştığı temalara yorumlarda bulunabilecek, bunları beğenip beğenmediklerini söyleyebilecek ya da uygun buldukları tasarım örneklerini paylaşabilecekler.

Mozilla, bu geri dönüşleri toplayıp değerlendirdikten sonra yetkililerle birlikte yeni konseptler üzerinde çalışmak üzere hem tasarımcıların hem de diğer kullanıcıların fikirlerini alacak.

Firma elde ettiği sonuçlar üzerinde gerçekleştireceği bir test aşaması ve iyileştirme sürecinin ardından Kasım ayında tanıtacağı yeni bir temayı nihai olarak seçecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bence normal logoyu biraz daha sadeleştirirlerse daha iyi olur.

Birden çok şogosu olsun, kurulum yaparken tercih yapalım

Açık kaynak dünyasından beklenen, klasik ve güzel bir düşünce...

Ben, varolan logodan memnun olanlardanım. Bence çizgilerini hiç bozmasınlar.

Yenilenecek olan logo Firefox'un (tilkili) logosu değil millet, Firefox'u yapan şirket Mozilla'nın logosu değişecek, yanlış anlaşılma olmasın :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play