MS'den iki adet yeni güncelleştirme

Gelecek yamalama-gününde (8 Ocak) Microsoft, ürünleri için iki adet yeni yama sunacak...

  • Halil Mollaoğlu
MS'den iki adet yeni güncelleştirme

Gelecek yamalama-gününde (8 Ocak) Microsoft, ürünleri için iki adet yeni yama sunacak. Yamalardan biri geliştiricinin "kritik" olarak tanımladığı bir güvenlik açığını kapatıyor.

Bu hata Windows 2000, XP, Server 2003, Vista ve bunların 64 bitlik sürümlerinde de mevcut. Açık sayesinde saldırgan sisteme zararlı kodu sızdırıp kontrolü eline geçirebiliyor.

İkinci yamayı Microsoft "önemli" olarak derecelendiriyor. Yama Windows 2000, XP ve Server 2003'te (64 bit sürümler de dahil) olan ve saldırganın bilgisayardaki bazı uzun-süreli hakları kaydedip daha sonra bunları sistemi kontrol etmek için kullanmasına sebep olan bir açığı kapatıyor.

Bahsedilen yamalar Salı akşamı indirilmeye sunulacak ve yamaların acilen yüklenmesi tavsiye ediliyor. Kullanıcılar yamaları ya otomatik güncelleştirmeler ya da update.microsoft.com sitesinden indirilebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Yama Üstüne Yama... Yama xp adında yeni bi sürüm çıkarsalar baride millete eziyet edip durmasalar.. :P

Vista Service pack türkçesini bekliyoruz. 160 milyon para verdim aldım vistayı . paramla rezil oluyorum 6 aydır.

bu windowsu yamalamalıdamı kullanmalı,yamalamamalı da mı kullanmalı!

şu sp ler yayınlasaydıbelki bir süreliğine olsun bu yama işlerinden kurtulurduk. bizler sp lari beklerken hala yamalar sunuluyor. anlaşılan daha epey bekleyeceğiz yoksa sp3 e ve gerekiyorsa vist sp1 entegre edilirdi

birkeresinde makinamı tam %100 update yaptım makinam git gide kasmaya başladı ve o yamaların pekte bana birşey kazandırmadığını farkettim ve sonraki yaptığım formattan sonra bir tane bile yama update yapmadım ve bilgisayarım daha iyi
bilgisayar için yapılacak en doğru şey doğru kullanım
makinayı doğru kullandıktan sonra hiç bir zararlı etken hiç bir virüs bulaşmıyor ve tehlikeli hiç kimse makinama giremiyor
demekki bu yamalar bizler için değil şirketler için :)

Yani bu dert de bitmedi gitti...

Güzel haberde...
Neden habire güncellemek zorunda bırakıyorlar?

1 dvd/cd nin içinde uzun bir süre idare edebilecek güncellenmiş olarak dağıtsalar daha iyi olurdu.

Çünkü açıkları en baştan kapatmak, sonraki kapatmadan çok daha hızlı kolay ve ucuz olurdu.

Güncellştirmeleri için bir küçük bir program yayınlanmalı bununla hardiskimizin ikinci bölümüne kayıt edebilmeyiz. sistemi ikinci kez kurduğumuzda yamayı 3. parti yazılımlarla değil işletim sistemin programı ile otomatik yapabilmeliyiz. bunun için cd-dvdler hazırlıyoruz vs boot oldumu olmadımı derken çileye dönüşüyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play