MS, Mozilla'ya pasta yolladı!

Internet Explorer takımı, Mozilla'nın Firefox takımına gerçek bir pasta gönderdi! Peki ama neden?

  • Zeynel A. Öztürk

Microsoft, Firefox 5'in yayınlanmasını Firefox geliştiricilerine bir pasta göndererek kutladı.

Pastanın içeriği tam olarak bilinmese de bir takım söylentilere göre oldukça lezzetli. Microsoft'un artık gelenek halini alan bu jesti her yeni Firefox sürümünde tekrarladığı biliniyor. İki rakip şirket geliştiricileri arasındaki bu tür ilişkiler, rekabetin yanında son kullanıcılara hizmette iyi niyetin de önemli bir yer tuttuğunu da gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

NE GÜZEL BİRŞEY HER REKABETİN ALTINDA DÜŞMANLIK DEĞİLDE KEŞKE BUŞEKİLDE YÜRÜYEN BİR KARDEŞLİK OLSA BİRBİRİNİ BATIRMAKTAN ZEVK DUYAN TEKELCİLİK ORTADAN KALKSA..

IE morgan'a benziyor hehe :D

İlginç! :)

:D centilmen adamlar :)

Helal olsun.Sanki birazcık ta dalga geçiyorlar gibi, firefox 4' ün sürekli ertelenmesi felan.Ama güzel şeyler, ülkemizde de olsa keşke.Ülkemizde fanatizm, rekabetin yerini almış durumda.İnsanların sürekli birbirlerini karalama çabası içinde olması hiç hoş değil.

aslında bu pastanın anlamu şu :
biz kullanım alanında, dünyadaki en büyük pasta dilimine sahibiz, sizdebari bu pastayı yiyinde ağzınız tatlansın...

işte buuu...!!!

saygılarrr...r.r.rr

İki rakibin böyle güzel ilişkiler içinde olması çok güzel! İşte bunu sevdim :D

ie 10 arayüzüde 9 ile aynı gördüğüm kadarıyla ve tasarım berbat kullanışsız..bu internet explorer takımı chrome opera yada firefoxtan hiçmi tasarım dersi almaya ihtiyaç duymuyor..
değiştirin şu ieyi tastamam...

artık bu pastaları sık sık gönderecekler. Firefox nedense chrome, opera, explorer gibi her yeni sürümü 4-5-6-7 diye yükseltmeye başladı. herhalde genel kullanıcılar için daha mantıklı geliyor. çünkü yemin ediyorum öyle kullanıcılar gördüm ki firefox ve internet explorer'i ayırt edemiyorlar. daha 1 ay önce gördüm ve çok şaşırmıştım. şimdi bu adam tarayıcılar hakkında biraz bilgiye sahip olduğu zaman ne yapacak!? ya chrome 28'i tercih eder yada opera 16'yı :) bence sürüm yükseltme politikaları sırf bu yüzden Firefox'un.

Edip Çiftçi'ye rağmen TİLKİ'ye o pastayı nasıl gönderebildiler, Edip bey uyuyorken gizlice göndermişlerdir her halde....

bizde olsa birbirlerini vururlar :)

Bana en buyuk rakibim kurye ile kutu gonderecek funye ile patlatirim, icinden cikan pastayida zehirli diye betona gomdurrum :) Ne olur ne olmaz ;)

Zehirli olmasın :D

Pastayı Edip Çiftçi mi yapmış?

edip kahrından ölmüştür kesin

Onlar Microsoft'u her seferinde yerden yere vuruyor şu MS'in yaptığına bak :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost