Nerede kaldı bu Windows 10? (İpucu: Bekleyin)

Microsoft, Windows 10 test sürümünün neden bazı ceplere gelip bazılarına gelmediğini açıkladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Nerede kaldı bu Windows 10?
Microsoft, çok sorunlu yapıları denememizi istemiyor

Windows 10 Teknik Önizleme, telefonlara geldiğinde sadece belirli modellere sunulmuş, amiral gemisi Lumia'lara ve fazlasına sahip olanlar, yeni işletim sistemini hemen deneme şansı bulamamışlardı.

Microsoft'un böyle bir yol izlemesinin arkasında ise işletim sisteminde düzeltilmesi gereken sorunların olması yatıyor. Windows ürün tanımı ve tasarımı müdürü Joe Belfiore, Windows 10 Önizleme'nin diğer cihazlara da geleceğini, ancak öncelikle onarmaları gereken birkaç sorun olduğunu söylüyor.

Windows 10'un tanıtım videolarında Lumia 1520 üzerinde görülmesiyle ilgili sorulara ise Belfiore, videolarda görünen Lumia 1520'nin bir mühendislik cihazı olduğu, satılan telefonlardan farklı olduğu cevabını verdi.

Dahası Belfiore, Twitter'da kullanıcılara yönelttiği "daha erken yayınlanan sürümleri mi tercih ediyorsunuz, yaksa daha geniş bir yelpazeye yayılan sürümleri mi?" sorusuna çoğunluktan "erken yayınlar" cevabını almıştı. Dolayısıyla bazı kullanıcılar Windows 10 için sabırsızlansa da, Microsoft aslında kullanıcılarının çoğunluğunun istediği yolu izliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Yeter artık beklemekten bıktık!

Kayıt defterini değiştirerek 630'un w10 sürümünü 620'ye kurdum ama hiç tavsiye etmem !

Bugün bir takım cihazlara yayınlanma ihtimali var bulmaca vardı twitter da yayınladılardı 1316 diye ilk parti ayın 13'ünde bugün 16'sı ikinci parti de bugün yayınlanabilir

kısaca microsoft şöyle demek istemiş; biz hala beceriksiz ve acemice yönetilen bir firmayız kusurumuza bakmayın ahali.....

ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios ios

@16 Şub 2015 13:48 WİİNDOOOOOOWSSSSSSSSSSSSSSSSS.. yeter artar bile...ios ölmüştür.. hoca,nın kazanı misali..

insanlar merak içinde PC yada laptop larına kuruyorlar sonrada forumlara hücum ediyorlar.. henüz emekleyen bir sistem w10.. aceleye gerek yok.. 5 ay daha sabredin sonra verilerinizi kaybedince üzülürsünüz..

microsofttan çıkan en iyi telefon 1520 dir zaten tüm wp lar arasından :D

MS bir akıllılık yap da android ile çalışan bütün telefonlara win 10'u xp gibi yüklenebilir hale getir.Ne uğraşıp duruyorsun nokia lumyayla mumyayla.

10 değil de 9'a ne oldu da 8.1 den 10 a geçti?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play