Çocuklar da teknoloji istiyor

Yeni nesil, hediye olarak bisiklet ya da su tabancasından çok işlemci ya da bellek istiyor.

İlgi alanlarına göre farklı seçenekler

İlgi alanlarına göre farklı seçenekler

Yalnızyiğit, oyun sevmeyen çocukların ise kişisel bir dizüstü bilgisayara sahip olmak istediğini; kendi dijital müziklerini yapabilecekleri ekipmanları, dijital bir fotoğraf makinesi, mp3 ya da mp4 çalar, interaktif eğitim paketleri, kaliteli ses sistemleri gibi donanım ve yazılımlara ilgi duyduğunu kaydetti.

Bu kitlenin en büyük tercihlerinin başında eskiden yüzlerce kaset ya da CD'ye sığan eğitim paketlerinin tek bir DVD'ye sığması ile oluşan görsel video anlatımlı interaktif eğitim paketleri geldiğini kaydeden

Yalnızyiğit, "internet üzerinden 20 YTL civarında sipariş verilebilen bu paketleri kullanabilmek için büyük boy bir LCD monitör, kaliteli bir kulaklık ya da 5.1 kanal ses sitemi gerekiyor. Bu kapsamda 100-150 YTL fiyatlı ses sistemleri tercih edilebiliyor" dedi.

Yalnızyiğit, donanımlardaki birinin modelinin yükseltilmesinin daha sonra bağlantılı sistemlerde de yenilemeye yönlendirdiğini ve bu sürecin bilgisayar kasasının kaldırabileceği noktaya kadar gittiğini, ardından da yenisinin alınması noktasına gelindiğini, böylelikle de geleneksel oyuncaklara göre fiyatların katlanarak arttığını anlattı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bu yeni nesil toptan yeni bir bilgisayar aldırsalar daha iyi;
işlemciydi,ramdi,ekran kartıydı...

bana da hediye olarak GTA IV lü ps3 verilse iyi olurdu.
paranın gözü kör olsun!!!! :D

Daha önce de yazmıştım,
Başka bir adreste, sizden daha önce yayınlandığı apaçık ortada olan haberi, sadece başlığını değiştirip gerisini aynen kopyalayarak ve hiç bir kaynak göstermeden yayınlamaya devam ederek kendi kalitenizin ne kadar düştüğünü benim gibi eski ve sizi seven okurlarınıza gösteriyorsunuz. Yazıklar olsun.

CHIP Online notu:
İlginiz için teşekkür ederiz. Tepki göstermişsiniz, ancak bu haber bir ajans haberidir ve haber sitelerinde kullanılmak üzere hazırlanmış ve dağıtılmıştır. Dikkat ederseniz, içeriğinde "AA muhabirinin derlediği bilgilere göre" tabiri geçmektedir. Yani yazıda kaynak olarak AA zaten gösterilmektedir. Sadece sizin söylediğiniz sitede değil, farklı haber sitelerinde de aynı haberi, aynı cümlelerle yayınlanmış olarak görebilirsiniz.

Bizim de amacımız, okuyucularımızı sadece donanım ya da teknolojik cihazlar konusunda değil, bazı sosyal konularda da bilgilendirmektir. Bu yüzden ajanslardan geçilen haberlere de sitede yer vermeyi, okuyucu ve ziyaretçilerimiz için bir görev olarak görüyoruz.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
İlgi alanlarına göre farklı seçenekler
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir