Nexus 6 kendini çok net gösterdi!

Hep hakkında konuştuk, bir öyle olacak bir böyle dedik ve sonunda kendisini net bir şekilde gördük!

Nexus 6 kendini çok net gösterdi!
Nexus 6, söylendiği gibi "dev" olacak

Nexus 6 hakkında bugüne kadar birbirinden farklı görseller piyasaya sızdırılmıştı ama hiçbirisi bu görseller kadar net ve temiz değildi. Görselde görmüş olduğunuz telefon, iddialara göre Nexus 6'nın ta kendisi. Elde çekilen fotoğrafı ile cihazın ne kadar büyük olduğunu ilk defa görebilmiş durumdayız ama bu fotoğraflarda fazlası da var...

İsmi açıklanmayan bir kaynak tarafından Android Police sitesine gönderilen iki fotoğraf, daha önce de dedikodusu dolanan "Yeni Nexus 5.9 inç olacak" şeklindeki bilgiyi de doğrular nitelikte. Pek tabi bu fotoğraflar sayesinde daha farklı bilgilere de erişebiliyoruz. Misal, normalde sağ üst tarafta bulunan ses tuşu, daha aşağıya çekilmiş ve kulaklık çıkışı da burada kendisine yer bulmuş. Hakkında çok fazla şey söylenen ön panel hoparlör net bir şekilde görülebiliyor. Ayrıca yön tuşlarının dizilimi de yakın zamanda kendisini resmen gösteren Android L ile birebir aynı.

Nexus 6 ilk olarak piyasada adını duyurduğunda, "Shamu" kod adı ile anılmıştı ve öyle görünüyor ki bu durum aynen devam edecek. Bu arada henüz kesinleşmeyen ve üründe olacağı iddia edilen diğer özellikler de şöyle: 2.560 x 1.440 çözünürlük, Snapdragon 805 çip, 3GB RAM, 13 megapiksel arka ve 2 megapiksel ön kamera, 32GB dahili depolama alanı ve 3200mAh pil.  

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

özellikler eger bunlar ise tam kıvamında olmuş , nexus telefonlar özellik yönünden hep jenerasyonun amiral gemi modelleri ile eş değer olup batarya konusunda zayıf kalırdı , gördüğüm kadarıyla o konudada eli güçlenmiş

galaxy nexusdan itibaren tüm nexus serilerini kullandım ve ciddi anlamda diğer markaların amiral gemisi dediği telefonlar hikaye kalıyordu hız konusunda ama tek bir sıkıntı var oda nexus Tr'de hak ettiği değeri bulamıyor.fiyatı yüksek fakat satmak istediğinizde alıcı biile bulmakta zorlanıyorsunuz.Yazık..

Moto X'e benzerse cok kötü olacak. LG Nexus gibi bir tasarimi olursa alinabilecek iyi bir secenek olur.

telefonun özelliği iyi ama ekran çok büyük (5.5 - 5.0 - 4.7 inç) daha güzel olabilir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir