Nintendo mobil oyun dünyasına giriyor!

Oyun dünyasının en büyük isimlerinden biri daha, cep telefonları için oyun yapmaya girişti!

Nintendo mobil oyun dünyasında!

Nintendo'nun ilk mobil oyunu ile akıllı telefon oyun marketine gireceğini biliyorduk ancak CEO Satoru Iwata, yatırımcılar ile yaptığı görüşme sırasında çok daha fazlasını bekleyebileceğimize işaret etti.

Nintendo, görünüşe göre tek bir oyunla yetinmek niyetinde değil; 2017 Mart tarihine kadar beş mobil oyun yayınlamayı planlıyor. Her ne kadar bu sayı az gibi gözükse de, Iwata'nın söylediğine göre her oyunun "bit hit olması" bekleniyor ve "bu sayı küçük bir sayı değil ve akıllı ürün işine gösterilen ciddi bağlılığı kanıtlaması" gerekiyor.

Ayrıca Iwata, Nintendo'nun kaliteli mobil oyunlar yayınlama konusundaki kararlılığının da altını çizmiş durumda ve var olan oyunların akıllı telefonlara uygun hale dönüştürülmeyeceğini belirtmekte. Ona göre bir oyun sisteminde zaten kendini kanıtlamış olan bir oyunu telefona uyarlamaya çalışsalardı, oynama tarzının uyuşmayacağı pek çok detay ortaya çıkabilirdi; bu yüzden yeni ve özel oyunlar üretmeye karar verildi.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Pokemon olsun yeter :)

yapacak başka bir şeyi kalmamış demekki yakında bu da batar blackberry gibi

@11 Mayıs 2015 19:48 BlackBerry batmadı. Hala anlamıyorsunuz yahu, adamlar sadece iş dünyasına ve kaliteli sabit hizmet isteyenlere satış yapıyor. Satış rakamı önemli dğeil onlar için. Nintendo ise piyasayı domine edebilecek ileri tarihlerde çıkacak olan sistemlere şimdiden geliştirme yapmadığı için batmaz ama çekirdeğe inbilir. Zira sırf Super Mario kardeşler oyununun telifi bile firmanın tamamen batmasına engeldir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost