Nokia'dan "deneme sürüşü"

Nokia'dan, Lumia 920'yi merak edenler için iki haftalık bedava deneme şansı geldi! Ama...

Nokia'dan "deneme sürüşü"

CHIP Onlie'ın Nokia Lumia 920 hakkındaki ilk izlenimleri için tıklayın...

Nokia'nın ürünlerini tanıtmak için başvurduğu sıradışı reklam ve pazarlama yöntemleri malum.  Şimdi de Lumia 920'yi (hatta 900'ü) merak eden ama emin olamayanlar için Nokia, telefonu iki hafta deneme şansı sunuyor.

Bu bağlantıdan şirketin konu ile ilgili sayfasına ulaşılıyor. Listeye ismini kaydettirip şirketin kullanım şartlarını kabul edenler kampanyaya katılabiliyor.  Nokia bu promosyonu bir süredir devam ettiriyordu ama Lumia 920 listeye dahil değildi. Yeni modelin de bu sayfadan sunulacağı Nokia tarafından ancak bu hafta açıklandı.

Lumia 920 henüz siteden sunulmuyor ama Nokia bir süredir bir yandan rakiplerini aşağılayan bir gerilla kampanya sürdürüp bir yandan da cihaz için beklentiyi artırıyordu. Kağıt üzerinde Nokia'nın yeni telefonu her açıdan etkileyici görünse de, asıl farkı Lumia 920'de Windows Phone 8'in kullanılış tarzı belirleyecek.

Ve son olarak kötü bir haber: Bu kampanya'dan ne yazık ki Türkiye'deki kullanıcılar yararlanamıyor. Nokia bu durumu, Türkiye'deki gümrük prosedürünün kampanyaya izin vermemesi olarak açıklıyor. Aynı şekilde, Türkiye ile birlikte kampanyaya katılamayan tek ülke Sırbistan...

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

Bizde satın almayız olur biter zaten Nokia bitti

@22 Eyl 2012 12:53 olay o değil ki problemi çıkaranlar gümrük görevlileri

@22 Eyl 2012 12:53 Nokia'nın suçu değil olay. Devletimizin burda satılan malları internet üzerinden 10'da 1'i fiyatına almayalım diye yaptığı sıkı gümrük uygulamalarının suçu.

@22 Eyl 2012 12:53 kendisini kurtarabilecek bir telefon çıkarmış bunu da göz ardı etmemek lazım bu bir , ikinci olarak herkesten farklı bir tasarıma mı sahip bir lumia 920 görüyoruz karşımızda :) güzel bu iki , ve rovio firması da batmak üzereyken çıkardığı Angry Birds gibi küçük bir oyunla şu an oyun dünyasının en çok kazananlarından oldu mu :) bu da 3 , yeterince cevap verdiğimi düşünüyorum :)

@22 Eyl 2012 12:53 Kafanmı iyi senin? Nokia nın yaptığı birşeymi bu? Ne tarafınla okuyorsun artık bilmiyorum sen ilk önce git başımızdaki insanlara hesap sor...Nokia bitmişmiş wp8 telefonlar arasında nokia nın yeri lumia920 ile belli oldu zaten ...

@22 Eyl 2012 12:53 sanki iphone yi deneyerek satın aldın

@22 Eyl 2012 12:53 sorun nokiada degil ki türkiyedeki gümrük müdürlüğünde

@22 Eyl 2012 12:53 Dikkatli oklumamışsın GÜMRÜK VERGİSİ DİYOR!!! Adam sana 2 haftalığına dene diye telefon yollayacak birde gümrük vergisi verecek :) Ülkemizin vahim durumu.

yani.. denemesekte olur.. samsung getirir ativ s yi verir teşhir için büyük marketlere 1 ay 7-24 gider bakarız :D bu arada bence yalan.. gümrük le falan alakası olacağını sanmıyorum.. hem yurdum insanı içinde çok hayırlı bir haber.. bence nokia teleserviceyi de alsın çıksın gitsin bu ülkeden.. hem kazıklıyor hemde elemanları çok ilgisisz + bilgisiz.. servis hizmeti berbat..yani win8 isteyene samsung öneriyorum.. metal tasarım o polikarbondur nedir ondan daha kaliteli ve güzel..

bu saatten sonra nokia alınmaz zaten. samsung çok daha iyi telefonlar çıkarıyor

Onun yerine gümrük politikamızı, vergimizi vs. düzeltsek... 300$ lık telefonlara 2000 lira ödemesek...

o gümrük prosedürü istense aşılır. bu bir yaklaşım meselesi. bizde nokia almayız çokta gerekliydi

Gelmesinde zaten.

türkiyede yaşıyoruz çok normal.

Bizde satın almayız olur biter

hastasıyım bu cihazın

şaka gibi alıştım artık ben elin amerikalısı %8 vergi öder ben %43 arabaya %137 vergi öderim aldığım maaş 4 de 1idir

herşeyin kısıtlandığı bi ülkede buna şaşırmamak gerek

@22 Eyl 2012 14:55 neyiniz kısıtlanmış merak ettim doğrusu herkes isteği gibi at koşturuyor hatta yabancı firmalar bile yoksa hapistenmi yazıyonuz diyecem ama internete nasıl izin vermişler şaştım

anladım israil türkiye düşman nokia asla almayacak

lumiayı merak etmek mi? aman aman kalsın ben almıiyim...

çok kötü olmuş denemek isterdim gerçekten :( türkiyedeki yönetim yüzünden teknolojiden mahrum kalıyoruz. teknoloji düşmanları mı ne..

turkiye de hic bi sey olmuyo zaten..

Şimdi gerçekten çok kötü bir olay, yutub diye bi site... tamam sakinim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir