Nokia'dan farklı dokunmatik!

Nokia, dokunmatik ekranlarda devrim yaratacak yeni bir fikrin peşinde...

Nokia'dan farklı dokunmatik!

Nokia'nın AR-GE ekibi, dokunmatik ekranda kullanıcı deneyimini yeni bir seviyeye taşıyacak bir patent  aldı. Patent dokunma geri beslemesi olarak çevirebileceğimiz haptic feedback üzerine...

Yeni patente göre ekran dokunmatik panellere ayrılıyor ve hareket hissi vermek için bu paneller de hareket edebiliyor. Bu sayede hem yazılımlarla etkileşim, hem de örneğin görsel ya da işitsel tepkiye gerek kalmaksızın navigasyon ve benzeri uygulamalar mümkün hale gelecek.

Bu alanda şirketin diğer çalışmaları göz önüne alındığında Nokia, içinde bulunduğu sıkıntıdan çıkış yolunu bulmuş olabilir.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Nokia'nın bu bataktan çıkması çook zor. Çook çalışması lâzım çook.Ayrıca bu patenti alsalar da hi pratikte kullanışlı olacağını zannetmiyorum. Yine çuvallayacaklar.

Çok gereksiz bir yöntem

@21 Ağu 2012 15:23 yöntemin daha ne olduğunu açık açık bilmeden nasıl olur da böyle yorum yapılır. şaşılacak şey. beyefendi dokunmatik ekranı siz mi icat ettiniz acaba ?

çok anlamsız

Hele şükür bir yenilik peşinde.. Bu yeniliği getirebilecek adam artık takoz telefon yapma alışkanlığını da terk eder umarım.. Nokia'yı seviyorum ve çürüyüp gitmesini istemiyorum..

Kısa bir anlatım şekli olmuş ve tam olarak olarak nasıl kullanılacağı hakkında bilgi edinemedim.

NOKİA zorda haberleri iyice baydı, Apple ve Samsung sadece akıllı telefon pazarında liderler!

helal olsun nokia ya hala piyasada tutunabılıyor

Samsungculara göre gereksizmiş :) samsung bu patenti alsa yaşasın 23 nisan seslerini duyar gibiyim

burada teknoloji hakkında özet bilgi verilmiş ancak bazı ezberci arkadaşlar çok profesyonel olsalar gerek NOKIA ya çamur atmaya devam ediyor.

iphone cular başlamış gereksiz gereksiz -.-

Eğer yapabilirse mükemmel olur

önce araştırıp öyle yorum yapmayı bilseniz ne kadar güzel olurdu... Bazı arkadaşlar nasıl bi konu olduğudu bilmeden yorum yapıp kendi egolarini tatmin etmeye çalışıyor... Siz dokunmatik ekrana uçuk bi fikir gibi bakarken bu teknolojiyi tasarlayan insanlar ona olması gereken birşey gibi bakıyordu ve dokunmatik ekran hayatımıza girdi esnek ve hareketli ekranlar için yapılması planlanan bu adımları siz eleştirin merak etmeyin yine yapılacak bunlar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir