Nokia'dan sert açıklama

Google'ın Nokia ve Microsoft hakkındaki şikayetine, Nokia'dan çok sert bir cevap geldi...

Nokia'dan sert açıklama

Google'ın Nokia ve Microsoft hakkında Avrupa Komisyonu'na yaptığı şikayet başvurusu, Nokia'nın sert tepki vermesine neden oldu. Nokia, Google'ın "böyle yersiz bir şikayetle komisyonun zaman ve kaynaklarını" harcadığını öne sürdü.

Nokia'nın cevabını inceleyen bir uzman, Google'ın suçlamalarının fazla muğlak olduğunu belirtti. Google'ın sadece politik bir oyun oynuyor olabileceğini söyleyen uzman, Nokia ve Motorola hakkında yapılan şikayetlerin soruşturulmasının, bütün şikayetlerin yerinde olduğu anlamına gelmediğini ifade etti.

Google, Avrupa Komisyonu'na yaptığı şikayette Nokia ve Microsoft'un 2.000 civarında patenti MOSAID adlı şirkete aktardığını iddia etti. Sözkonusu şirket, gelirini satın aldığı patentleri lisanslayarak ya da şirketlere patent ihlali nedeniyle tazminat davası açarak kazanıyor. Hem Nokia, hem de Microsoft patent transferi konusunda herhangi bir işbirliği yapmadıklarını açıkladı. Ancak Google'ın daha geçen sene MOSAID'e bazı patentlerini aktardığı biliniyor.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

işi gücü bıraktılar patent davası açıyorlar, bilgisayar dünyası patent davalarıyla mı gelişecek artık? hayır, işinizi iyi yapın zaten iyi olan kazanır defalarca gördük bunu :)

google hep böyle :D

Google kendi yaptı daha yeni aynı şeyi, artık resmen yani soğuyorum Google'dan. Direk "nasılsa Microsoft'u sevmiyolar çamur atayım izi kalsın" mantığıyla yol alıyor. Microsoft'tan beter oldu Android desen özgür tamam ama ite kaka çalışıyor resmen 512 ram, 1,4 işlemcide. Bu kadar çamur atacağına azıcık donanımla yağ gibi akan şu yeni Windows Phone'dan örnek al.

Nokia hayatta mısın hala :) Mucize diye buna denir :) Bence aynı yazılımları farklı kaplara koyarak zaman geçirme.Milletin ahını aldınız sonra işiniz düz gitmiyor saldırıp duruonuz sağa sola :)

arkadaşlar google artık düşüşe geçmeye başladı. Adamlar research departmanını kapattılar, Sadece research departmanına ağırlık veren microsoft ve ibm, google artık patent alıyor.beğenmediğiniz apple'nın taktiğine dönüyor çünkü bu işte iyi para var.android kullanım oranları azalmaya başladı.Yıl sonunda düşüş daha da belirginleşecek.Artık körü körüne savunacak bir şirket kalmadı ortada, Amerika piyasasında google'nun geleceği konuşuluyor artık.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir