Nokia'dan şok suçlamalar!

Nokia en büyük rakiplerine karşı sürpriz bir davaya imza attı: İşte Samsung ve LG'ye şok suçlamalar.

Nokia, dünya devlerini mahkemeye verdi!
Nokia davasının sonucu merakla bekleniyor

Nokia; Samsung, LG, Sharp ve Hitachi'yi cep telefonları için üretilen LCD ekran piyasasında tekel oluşturdukları gerekçesiyle mahkemeye verdi.

Dünyanın önde gelen cep telefonu üreticilerinden Nokia, Samsung, LG, Sharp ve Hitachi'yi haksız fiyatlandırma politikası nedeniyle mahkemeye verdi.

25 Kasım tarihinde ABD'nin San Francisco eyaletinde Samsung ve LG'ye dava açan Nokia, davaya gerekçe olarak bu iki firmanın cep telefonları için ürettikleri LCD ekranlarının fiyatlarını birlikte sabit tutmaya çalışmasını ve pazarı manipüle etmeye çalışmalarını gösterdi.

Nokia, ABD'nin ardından İngiltere'de de LCD ve CRT üreticilerine karşı aynı gerekçeyle dava açmaktan da geri kalmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Zamanında Sony satışlarda iyiyken kalkıpta fiyatları düşürüp fazla telefon satmak vardı değil mi Nokia? Ama başkası sana aynısını yaptığı zaman veryansın edersin. Ne ekersen onu biçersin dememişler boşuna.

Geriye düstükce satasacak yer ariyorlar gecendede Iphone icin acmislardi.
Piyasada geriye kalma sebebleri cok yönlè dokunmatikle n85 benzeri tellerdir ve birazda uygun fiyat

iphone yokken işler iyidi ne oldu şimdi :)

avrupa ülkelerinin uğradıkları ekonomik çöküntünün resmidir bu. devir doğu devridir

Oh oh piyasa kızışsın, hem fiyatlar düşer hemde kalite artar. :D

samsung , lg , hitachi olmasa aclarından ölür bunlar,kalkmıs bir de dava acmıs,sen ar ge yapamıyorsan adamlar ne yapsın kakaladıgınız telefon ve cizme yi yıllardır bu millete geriye dustunmu camura yatmaya basladınız...kaldıkı dunyada panel ureten zaten kac firma var ?..cok pahalı bir sanayi... lg,hitachi,samsung...sharp bir elin parmaklarını gecmez onlarıda küstürun sap gibi kalalım...dünyacek...western88

nokia zaten kazık fiyata satıyor telefon

ya zaten yıllardır bize en yüksek fiyattan %90ı plastik telefon satıyorlar. bence şikayetin amacı ekranları plastik yapamamaları. gözünü seveyim ericssonun hayatta değişmem

davayı açana bak kendi tekel değil sanki
tencerenin dibi kara benimki senden kara

Akıllı telefonlarda iPhone başta olmak üzere Samsung ve LG süpürdü Nokia'yı . Sen önce kokuşmuş Symbian'ı bırak ,adam gibi bi platform çıkar ,lastik yapımından arta kalan malzemeden telefon yapmayı bırak sonra başedemezsen dava açarsın .

yeni bir cihazı çıktı N900 ,tırnak gibi sert cisimlerle çalışıyor nokia nın işletim sistemi degişsede hala çok geride çünkü iphone gibi parmak ısısını hisseden cihaz degil

Sen de yorum yaz