Nokia hakkında şok iddia!

Nokia hakkında öyle bir iddia ortaya atıldı ki, eğer gerçek olursa yer yerinden oynayabilir...

Samsung'un, son zamanlarda özellikle akıllı telefon pazarındaki başarısız girişimleri nedeniyle zor günler yaşayan Finlandiyalı telefon devi Nokia'yı satın alacağı yönündeki dedikodular bir anda gündeme bomba gibi düştü. Hürriyet'in Dow Jones Newswires'ın haberinden derlediğine göre, her iki taraf dak konu hakkında şimdilik bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Finlandiya kaynaklı haberin ardından şirketlerden yorum almaya çalışan Dow Jones Newswires, Samsung Electrionics'in piyasada dönen dedikodulara yönelik yorum yapmak istemediğini belirtti. Samsung'un sözcüsü, şirketin Nokia'yı satın almak için teklif sunma hazırlığında olduğu yönündeki habere yönelik, "bu bir piyasa dedikodusu gibi görünüyor ve biz dedikodulara yönelik yorum yapmayız" dedi.

Nokia şirketinin sözcülerinden Mona Kokkonen da aynı şekilde, Nokia'nın dedikodular için yorum yapmayacağını belirtti.

Bu dedikodu tam da Nokia CEO'su Stephen Elop'un, son zamanlarda kârında büyük bir düşüş gören ve kredi derecelendirme kuruluşu Fitch tarafından notu iki basamak birden kırılan Nokia'yı Microsoft'un da satın almak istediği yönünde bilgi veren bilgileri "gerçek dışı" olarak tanımlamasının ardından geldi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Microsoft da tekel olma çabasında her yere her sektöre el atıyor maşallah.

Bi zamanların cep devi nokia,şimdi ayaklar altında..

alsa ne olucak samsungun galaxy si yokmu onu geliştirsin nokia ile ne uğraşıcak nokia bitmiş zaten kapatsınlar nokia yı

adminler siteyi android foruma döndürdü ne bu android hayranlığı

Bundan 4 yil önce HTC'yi satin alabilecek sirket bugun HTC tarafindan satin alinabilecek duruma geldi. Eger teknoloji alaninda hizmet veriyorsaniz yenilikleri cabuk izlemeli ve tepki vermelisiniz ki bu durumlara dusmeyin. Bu isler 50-60'larindaki teknoloji özürlu CEO'larla olmuyor biraz daha genc dinamik olaylari cabuk görup tepki verebilen kisileri CEO yapmalari gerekiyor. Bu is Coca Cola yada McDonald's ta CEO olmaya benzemez bir anda calistiginiz sirket satilir sizde kapinin önunde bulursunuz kendinizi.

Neden olmasın canım, parayı veren düdüğü çalar.Nokia vazgeçilmez değil artık, sadece Türkiyede çok tutuldu.Nokia' nın cep telefonlarındaki kalitesine inanıp smartphone alanlar büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.Smartphone' lar Türkiye' de biraz daha yaygınlaşsın, Nokia falan bu modellerle tutunamaz piyasada.

samsungla nokia birbirine uymayan lego parçaları gibi, şirket görüşleri, piyasa amaçları hatta işletim sistemleri bile aynı paydada buluşmuyor.

Samsung alsa da hayrını göremez.

ikiside birbirinden bok firma.bunları karşıtırsan bir cacık bile olmaz.forever sonyericsson.....................

Nokia'yı alıp ne yapacak acaba Samsung?

İkisi de umutsuz vakıa. Gelişen teknolojiyi hep geriden takip ettiler. Birbirlerini tamamlayan yanları var ama imkansız gibi bir şey. Ama olursa şaşırmam.

samsung üst düzey telefonlarda lider sayılabilecek firmalardan biri.. nokia'yı satın alarak orta ve alt segmentte de liderliğe oturmayı planlıyor olabilir

samsung nokia yı alırsa ben de hayatta samsung almam bi daha samsung un gözümde bi değeri saygınlığı var nokia dan medet umacaksa vermem samsung a para...

ikiside birbirinden bok firma.bunları karşıtırsan bir cacık bile olmaz.forever sonyericsson.....................

-----------------------------------------------------------------------
aynaya bak görürsün boku

SAMSUNG kim ki? Çakma Çinli uyduruk markanın teki... MS ise sadece hayal görüyor...

Ulen haber zaten dedikodudn başka bişey değil. Sizin gibi sazanlarda hemen o onu alcak da ne yapacak. Yok efendim MS tekellik peşinde, yok efendim ikisinden de bişey olmaz. Bu bizim millet adam olmaz. Yorum yapmaya gelince dedikoduya bile herşeyi yazıyor. Ama iş, iş yapmaya gelinceee, işte orda akan sular duruyor.

Güçlü Kore firması Samsung zaten kendi başına dünya devi olmak üzere, resmen çok başarılı, Nokia'yı satın alsa bile yalnızca Nokia'nın sahipliği değişmiş olur, Nokia markası sürer.

Şu anki Nokia yönetimi çağa ayak uyduramamanın bedelini ödüyorlar, Microsoft'tan 1 milyar dolar ön ödeme aldıkları halde daha doğru düzgün bir Windows Telefon ya da bir Android üretemediler. Kendi düşen ağlamaz. Her işte bir hayır vardır.

Nokia her zaman bu sektörünü lokomotifiydi ve yine olacaktır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost