Nokia'nın Android'i böyle görünecekti!

Eğer Nokia'nın Android'li telefonu piyasaya çıksaydı, bizi böyle bir Android karşılayacaktı!

Nokia'nın Android'i böyle görünecekti!
Kaynak: evleaks

Nokia'nın, bir dönem, daralan pazar payını geri kazanmak için Android sistemli modeller çıkarmak üzere çalışma yaptığı artık bilinen bir gerçek. Microsoft tarafından satın alınmadan önce başlatılan ve Nokia hissedarlarının baskısıyla yapıldığı düşünülen bu çalışmaların, aynı zamanda Microsoft'un da hissedarı olan Nokia CEO'su Stephen Elop tarafından Microsoft'a yetiştirilmesi üzerine, Microsoft'un Nokia'yı satın almaya karar verdiği çok sık konuşulan iddialar arasında...

Windows Phone sistemli telefonların en büyük üreticisi durumundaki Nokia'nın Android ekosistemine girmesi, Microsoft için sonun başlangıcı anlamına geldiğinden, Microsoft'un Nokia hissedarlarını mutlu edecek bir teklifle Nokia'nın karşısına çıktığı düşünülüyor.

İşte bu çalışmaların bir diğer ürünü daha; Nokia'nın, Android için geliştirmek istediği arayüz görünümleri ortaya çıktı. Bu arayüz, klasik Android görünümünden biraz daha farklı; Nokia çizgisine daha yakın görünüyor.

Telefonlar piyasaya sürülmüş olsaydı, çok güvenilir bir marka olan Nokia ile çok sevilen ve ekonomik olan Android işletim sisteminin birleşimiyle, şirketin kısa sürede en büyük Android üreticileri arasına girmesi çok da zor olmayabilirdi. Bu felaketi göze alamayan Microsoft'un sürpriz satın alma operasyonu da bu sayede anlam kazanmış oluyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Keşke çıksaydı Nokia C7 Symbian'le içim karardı. LG G2'ye geçiyorum.

çift hat gözükü muhtemelen çin çakması olabilir nokiayı androidde görmek güzel olur ama batarya sorunu oluyo nokilarda genelde windows fonlular hariiç ama

iğrenç ötesi bir şey olurmuş. android zaten sevmiyorum artık nefret duygusu uyandırırdı heralde.

Nokia en büyük hatasını S60v5 ile yaptı. ios kendine hayran bırakırken symbian eski asırlık N95 arayüzünü dokunmatiğe hiçbir geliştirme yapmadan port etti. Bence nokia başına gelecekleri hakketti. Symbian ^3 o zaman çıksaydı belki hala kraldı.

iyiki olmamış böyle birşey, piyasa alternatif işletim sistemini kazandı. zaten binlerce çeşit Android cihaz var isteyen gitsin sayısız seçenek var alsın.

wp8 in cazibesi olsa hemen geçecem ama tırsıyorum aradığım şeyi bulamam diye o yüzden şimdilik android diyorum bildirim vermeyen telefon ne işe yarar

harika olabilirdi. ah şu rekabet... gerçekten şu androidi bazı markalara işe yaramaz şekilde portlayacaklarına adam akıllı şekilde takım işi yapsalar, şu anda android robotlar bile vardı.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir