Nokia U: Bu telefonu kullanıcılar tasarladı!

Nokia U ile tanışın: İşte cep devinin "kusursuz ve eksiksiz" cep telefonu...

  • Zeynel A. Öztürk

Nokia, kullanıcıları tarafından tasarlanan telefonunun görüntülerini ve özelliklerini yayınladı. Nokia U adını taşıyan telefon, Nokia N8'e oldukça benziyor.

Mart ayında başlayan projenin amacı aslında kullanıcıların istediği özelliklere sahip bir telefon yapmaktan çok onların fikirlerini almaktı. Fakat Nokia U, Ekim'de piyasaya sürülen Nokia N8'e olan benzerliğiyle kafaları biraz karıştırdı.

Cihazın N8'e göre bazı farkları da var. Telefon, N8'de olan renk seçeneklerine sahip değil ve ekranı biraz daha büyük. Nokia N8'den 2mm daha ince, 1mm daha uzun ve 3mm daha dar. USB 2 yerine USB 3 destekleyen cihaz, N8'de de olan HDMI çıkışına ve HD video kaydetme özelliğine sahip.

Nokia U, N8'e olan benzerliğiyle dikkat çekse de, gerçekten kullanıcılarının isteği üzerine düzenlenmiş bir telefon olabilir. Fakat yine de Nokia'nın telefon üretiminde kullanıcılara danışmak yerine, onları yönlendirmesi ve yeniliklerle şaşırtması gerektiği düşünülebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

işletim sisteminde değişikliğe gitseler keşke!!!!!!

Android yoksa olmaz...

Sanirim bu gelecek cep ilk meego olacak. Acikcasi meegodan cok umutluyum 100% linux olmasi kisa zamanda ucuracak diye dusunuyorum.

chip yorumu kesinlikle haklı .bi marka tamam kullanıcı isteklerini göz önüne alabilir ama kesinlikle onu şaşırtabilmeli .nokia için artık çok geç

İşletim sistemi ve çip özellikleri iyiyse alınabilir

Bu telefona en az 800 mhz işlemci 1.500Mah batarya 512ram lazım.Açıkçası N8 almayı düşünüyodum ama dh'daki incelemeden sonra vazgeçtim...

bir nokia kullanıcısı olarak diyorumki symbianı terketmeden arayüzünde değişiklik yapmadan isterse altın telefon üretsin genede değeri kalmıyor yıllardır aynı arayüz aynı simgeler aynı menüler sıktı artık değişim

işletim sistemindede seçenekli olursa ne yapacaksınız? android mi kurdurtacaksınız?

Yeni symbian^4 güncelleştirmesi nası olucak acaba.

nokia birazda icini degistir programi degistir ayni telefonlari makyajlayip makyajlayip surme onumuze aklini basina al sonun ericssondan beter olacak.

arkadaşlar burdaki makalede nokia u nun asıl süper özelliklerinden tam olarak bahsedilmemiş..mesela bu telefon n8 den 2mm daha ince değil..ben dün itibariyle n8 aldım ve genişliği 13mm.nokia u nun genişliği ise 6mm olacakmış..yani yarısı kadar..zaten resme iyicene bakarsanız ne kadar ince bir telefon oldugunu farkedersiniz..ayrıca bu telefonda istediğiniz kadar işletim sistemi kurabilecekmişiz..yani symbian ve meego otamatik olarak yüklü olacakmış ve isterseniz android gibi bir işletim sisteminide kendimiz yükleyebilecekmişiz..asıl ve en önemli özellik ise bu telefon her nasılsa KENDİ KENDİNİ ŞARJ EDEBİLEN BİR TELEFON OLACAKMIŞ..ayrıca telefonun kasasıda süper özelliklere sahip olcakmış organik bir deri gibi birşey olacakmış..yani cizilme felan olmayacak benim bundan çıkardığım sonuç...son olarak duyduguma göre ekran çözünürlüğü oranı iphoneyi kıskandıracak kadar yüksek olacakmış..

ha şöyle dümdüz telefon yapın ya.eskiden ne karizmatik telefonları vardı nokia'nın.çocuk oyuncağı üretmeyin ciddi telefonlar yapın.

skywalker06

şu anda n900 de maemo5 ve nitdroid ( android ) kullanabiliyoruz.
yeni yapılacak olan bu telefonda bu işlemleri daha fazla, daha kolay bir şekilde yapabilirsek çok daha iyi olur.
aynı zamanda işlemci hızı, ekran gibi özellikle ne kadar gelişmiş ise o kadar kaliteli bir cihaz demektir.

n9 daha yeni sızdırıldı ve çıkacağı bile kesin değil.
ancak bu cihaz çıkarsa, tüm iPhonlar ölecek demektir.

Sen de yorum yaz