Note 6 suya batabilecek, göz tarayabilecek!

Son iddialar, Samsung'un Galaxy Note 6'yla sunacağı yeni özelliklerin ipucunu veriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Note 6 suya batabilecek, göz tarayabilecek!

Samsung'un sonraki büyük telefonu Galaxy Note 6'nın 2016'nın ikinci yarısında gelmesi bekleniyor. Telefonun genel teknik özellikleriyle ilgili yeni söylentilerin yanında bir rivayete göre cihaz, su geçirmezlik özelliğine sahip olacak.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, Galaxy S5'in su geçirmezlik özelliğini geri getirdiğinden böyle bir gelişme sürpriz olmayacak. Genellikle güvenilir haberler paylaşan Samsung hayran sitesi Sammobile, Galaxy Note 6'nın IP68 standartlarında su geçirmezlik sunacağını söylüyor. Yani Note 6, 1,5 metre suda yarım saat kalabilecek.

Bir başka Samsung hayranı siteye göreyse Güney Koreli firma, araştırma ve geliştirme amaçlı olarak "iris kamera" ithalatı yapmaya başladı. İthalat belgeleri, teknolojinin Samsung Mobile'a özel olduğunu söylüyor ancak iris tarama yeteneğinin Galaxy Note 6'ya yetişip yetişmeyeceği bilinmiyor.

Galaxy Note 6'nın 5,8 inç'lik bir ekran, 6GB'lık bolca RAM ve Android 7.0 "N" ile geleceği, diğer dedikodular arasında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Android N ile gelmesi zor ama iris tarayıcıya olabilir.

ben zannetmiyorum. en iyi telefon markası apple...

@09 Nisan 2016 19:11 banagöre apple boşa paradan başka birşey değil.

@09 Nisan 2016 19:11 Haberde en iyi telefon kıyaslaması yapılmıyor, Note 6 ile gelebilecek özelliklerden bahsediliyor. Diyeceğim o ki marka fanlığı ile konunun ne ilgisi var?

Süper bir cihaz çıksın artık

Lumia 950 ne zamandan beri okuyor göz. Ama o lumia yani. Samsung yapsa herkes ilk Samsung yaptı diye bilecek.

Ben note 4 aldım hala sorunlarıyla uğraşıyorum. Güncellemeyi de eksik verdi zaten. Alanlar 6gb ram ile bazı yerlerde takılacağını ve 1 yıl sonra yeni özellikleri güncelleme ile alamayacağını bilerek alsın.

note 6 3100 mAh.pille geliyormuş..yalan mı doğrumu bilmiyoruz. bu haliyle gelirse note 4,ün altında kalır..3220 mah.note 4. note 5 3000 mah.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost