Nvidia: "Android tahtı yakında ele geçirecek"

Android mi, iOS mu? Gelin bu sorunun cevabını bu kez de donanım devi Nvidia'dan alalım...

  • Melik Arslan

Nvidia'nın kurucularından Jen-Hsun Huang'ın son açıklaması, tablet PC pazarında bir türlü Apple ve iOS'un gölgesinden kurtulamayan Google ve Android açısından oldukça umut verici...

Reuters Teknoloji Konferansı'nda konuşan Huang, Nvidia'nın Tegra 2 teknolojisini çalıştıran Android tabletlerin çok geçmeden Apple'ı piyasada geçeceğini söyledi.

Huang, konferansta "Android telefonların istediğimiz düzeye ulaşması sadece 2,5 yılımızı aldı. Bu başarıyı Honeycomb tabletlerde de bekliyorum." şeklinde bir demeç verdi.

Huang, Android tabletlere büyük yardımı dokunacağı düşünülen Nvidia'nın yeni nesil işlemcisi olan "Kal-El" hakkında da yeni nesil cihazların 10 tanesinde bunun kullanılacağına dair planların yapıldığını söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

o kadar yatırım yaptılar google a güvenerek microsoft amd ile anlaşıp tablet yapsa dumur olacaklar

Google ile Nvidia 2 sende anca bu hale getirebiidi iki dev firma apple ise sadece tek başına sistemi gelirtirdi (sırf sistem için konuşuyorm parçalar işlemciler anlaşılmasın) işte aralarındaki fark bu ve kendi işlemcisini yaptı siz halla uğraşın canlarım :):)

Huang, konferansta "Android telefonların istediğimiz düzeye ulaşması sadece 2,5 yılımızı aldı. Bu başarıyı Honeycomb tabletlerde de bekliyorum." şeklinde bir demeç verdi.

yani tabletlerde yetişmeniz de 2,5 yıl alacak ki o zamana kadar da apple sizi iphone ve iPod'da olduğu gibi ezip geçecek. yetişmek şöyle dursun, bir sürü eksikliklerle yanına bile yaklaşamıyorsunuz, multitouch kopyacıları sizi :)

nvidia dan ne beklenirki iphone nvidia tegra kullanmıyo A4 çipi kullanıyo kendi teknolojisini kullanmadığı bi firmayı övücek değil ya !

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost