Nvidia'dan Intel'e yeni bir suçlama...

Nvidia ve Intel'in dost olmadığını biliyoruz. Ama durulan kavga bu sözlerle yeniden başlayabilir...

  • Selim Öztürk
Nvidia'dan Intel'e yeni bir suçlama...
Nvidia'nın patronu Huang, işlemci devi Intel'i haksız rekabete neden olmakla suçluyor.

Nvidia'nın çevresince oldukça hırçın olarak bilinen patronu Jen-Hsun Huang, Reuters'la yaptığı röportajda işlemci devi Intel'e bazı suçlamalar yöneltti.

Intel'i yongalarını adil olmayan bir şekilde fiyatlandırmakla suçlayan Nvidia'nın CEO'su Huang, tüm bunlara rağmen işlemci devine karşı herhangi bir antitröst hareketi başlatmayı düşünmüyor.

Huang'a göre Intel, netbook'larda kullanılan Atom yongalarını tek başına sattığında 45 Dolar'lık bir fiyat etiketiyle satarken, bu sayı arttığında Atom'ların fiyatında ciddi bir indirime gidiyor ve bu nedenle Intel'in haksız rekabete neden olduğunu iddia ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Canım ona ne fiyattan ,Intel kar ediyo ki ucuza veriyo ,kimse zararına satmaz .

Buradan Nvidia'nın ne kadar açgözlü bir firma olduğunu yeniden anlıyoruz . Bir Nvidia fanı ve kullanıcısı olarak Nvidia'yı kınıyorum . Ilk fırsatta ATI crossfire sisteme geçiş yapıcam .

Isteyen istedigi fiyata satar. Sen de yuksek hacimli siparislerde fiyati dusur - sat. Hatta daha dusuk fiyat ver, daha fazla sat. Serbest piyasa ekonomisinde hersey mumkun.

kardeşim bu bir ticaret kuralıdır. nekadar çok satarsan üründe okadar indirim olur. lak lak yapacağına sende toplu alımlarda şirketlere indirim yap.

Bence çok iyi geçiniyorlar bu duyumların aslı yok

yani intel`de amd ile kavgalı,nvidia ile kavgalı,arm ile kavgalı,avrupa birliği ile kavgalı bune ya! ürün satıp hizmetmi ediyorsun yoksa ortalığı kadın programınamı çeviriyorsun?
intel`in normal davranmadını sanırım herkes görmeye başladı

Dinime söven musluman olsa hesabı gorende nvidia yı cok kullanıcı dostu bır fırma sanıcak :D

e biz nvidia yada amd,ati nin ürettiği maliyeti 50 dolar chipi kart ve ramler olsa olsa 100 dolar olur biz 600 dolara satıyorlar intel niye satmasınki.

Gören de nVidia kullanıcı dostu sanacak. 1,5 yıl önce ATI duraklama evresindeyken "ne de olsa rakipsiziz" mantığıyla ekran kartlarını kaça sattığınızı çok iyi biliyoruz.
ATI olmasaydı nVidia, AMD olmasaydı Intel soyup soğana çevirirdi bizi..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir