Oculus VR'a "paramızı geri verin" isyanı!

Oculus Rift'in Facebook'a satılması, hesaplanandan fazla yankı uyandırdı. Nasıl mı? Haberimizde.

Oculus VR'a "paramızı geri verin" isyanı!

Oculus Rift henüz piyasaya çıkmadı ama son günlerin en çok konuşulan konusu olmayı başardı. Teknoloji dünyası Oculus VR'ın, Facebook'a satılmasından başka bir şey konuşmuyor desek yeridir.

İki milyar dolar gibi devasa bir meblağ karşılığında satın alınan Oculus VR'ın Oculus Rift'i, esasen bir Kickstarter projesiydi. Ürünü tüm dünyanın beğenisine sunarak, gelişim için destek fonu girişiminde bulunan Oculust Rift ekibi, kısa sürede hedeflediği bağış miktarına ulaşmış ve cihazın ilk prototipini beğenimize sunmuştu...

Ancak şimdilerde Oculus Rift'in kaydettiği gelişmeden çok, Fecebook'a satışı yankı uyandırmış durumda zira vakti zamanında ürün için Kickstarter bağışında bulunan birçok destekçi, paralarını geri istiyor. Oculus Rift'in Kickstarter sayfasında birbiri ardına patlayan öfkeli kalabalık, ürünün Facebook'a satılmasına karşı. "Ürününüzü Facebook'a satıyor olmanız kabullenilemez bir hareket. Bu durum sadece sahip olduğunuz kalitenin yok olmasına değil, aynı zamanda insanların desteğinin de kesilmesine sebep olacaktır. Şahsım adına bu hareketten dolayı nasıl ihanete uğradığımı açıklayacak, doğru sözleri bulmakta bile zorlanıyorum." şeklinde isyan edenlerin sayısı bir hayli fazla...

Diğer taraftan bu satış hadisesinden dolayı üzgün olduğunu ama bir yandan da iyi bir iş planlaması sonucu, harika bir başarıya ulaşıldığının altını çizenler de yok değil. 

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Nedir bu alet

@31 Mar 2014 17:58 Kısmi sanal gerçeklik sağlıyor diyebiliriz. Gözlük gibi yüzünün ön tarafını kaplayan, içi esnek ekrandan oluşan bir alet. Kafa hareketine göre görüntü de hareket ediyor. Youtube'da örneklerini bulabilirsin.

@31 Mar 2014 17:58 Sanal gerceklik.

Hem facebook hem de satışı yapanlar iyi bir şey yapsalar iyi olacak demek ki.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir