OnePlus 5'in Bu Özelliği, Her Telefonda Olmalı

iPhone kullananların yabancı olmadığı ve OnePlus 5 ile de karşımıza çıkan bu özellik, keşke diğer tüm Android'li telefonlarda olsa dedirtiyor!

  • Zeynel A. Öztürk
OnePlus 5'in Bu Özelliği, Her Telefonda Olmalı

OnePlus 5 teknik özellikleriyle iPhone 7 Plus ve Samsung Galaxy S8'in ciddi bir rakibi olacak. Ancak her şey teknik özelliklerden ibaret değil. Telefonda diğerlerinde olmayan, çok hoşumuza giden bir özellik var.

Örneğin yan taraftaki ses kapama (mute) düğmesi, ekranda "Rahatsız Etme" simgesini aramanıza gerek kalmadan uyarıların sesini hızla kapamanıza izin veriyor. Bu gayet basit bir işlev olsa da, birden fazla faydası var:

1. Toplantılarda başkalarıyla göz temasınızı kesmeden telefonu susturabiliyorsunuz.

2. Sinemada yüzünüzü telefonun ışığıyla aydınlatmadan sesi kapatabiliyorsunuz.

3. Sınıfta veya konuşma etkinliklerinde sesi düğmeye basarak kapatmak, başınızın ağrıma ihtimalini azaltıyor.

OnePlus 5 ses anahtarına sahip olan ilk telefon değil; iPhone'larda bu anahtar en başından beri bulunuyor. iPhone'dan gelenlerin OnePlus 5'teki bu işlevi seveceklerinden eminiz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Zeynel Bey, bütün Android'lerde bu özellik var zaten. Üstelik de cihaza ikinci bir düğme entegre etmeden. Sadece ses kısma tuşuna uzun basmanız yeterlidir. 1 saniye içinde telefon sessize alınacaktır. One Plus'ın ve Apple'ın yaptığı hamallıktır...

Bu özellik Windows 10 mobile' de sesiz saatler olarak geçiyor tabi cortana'la birleşik olduğu için türkiye için devre dışı geliyor .bu özelliğin darısı tüm telefonlara.

Ben Note 2 kullanıyorum şu an. Telefonu ters çevirince susuyor.. Düğme aramıyorsunuz. :)

Benim söylediğim özellik sadece telefon zilini değil, sms bildirimleri dahil olmak üzere tüm bildirimleri de sessize alır. Örneğin Whatsapp gibi. Yalnız bu özellik ekran kapalıyken çalışmaz. Bunun da bir mahsuru yoktur. Telefonu ekran kapalıyken de kısma düğmesine uzun basarak sessize alabilsek daha iyi olurdu. Telefonun sessize alındığına dair bir titreşim onayı yeterlidir.

Diğer taraftan Android'in şuna dikkat etmesi gerekir: Telefon kısma düğmesi ile sessize alındıktan sonra titreşime geçmeli midir, geçmemeli midir? Bunu kullanıcı belirlemelidir.

Olmayan telefonlarin neyini anlatiyorsunuz ne gereksiz is.alim getirin satin bakalim 4binlira apple samsung urunlerine vermeyelim

ios önce farklı ses düzeyi özelliği getirsin sürekli mesaj sesi duymamak için sesi kısıyosun bu sefer telefon gelince ses duyulmuyor. sesi açsan bu sefer durmadan mesaj sesleri... rezalet ios 11 de gelir sandım yine gelmemiş...

Sen de yorum yaz