Ortak Adres Defteri

Adres defterinize dünyanın herhangi bir yerinden ulaşmak ister misiniz? CHIP, bunun ve hesaplar arasında adres transferi için yapmanız gerekenleri bu yazıda açıklıyor. Ayrıca online hesaplara adres defterlerinin aktarılmasıyla ilgili ipuçlarını bulabilrsiniz.

Ortak Adres Defteri (Sayfa 2)

4-Daha sonra aynı penceredeki Gözat düğmesine tıklayın ve ekrana gelen Farklı Kaydet penceresinden dosyayı saklamak istediğiniz konumu belirleyin. İpucu: İleride dosyaya rahat bir şekilde ulaşmak için masaüstüne kaydedin. Bunun için Konum listesini açın ve en üst düzey olan Masaüstü’nü seçin.

5-Dosyanın saklanacağı konum olarak Windows Masaüstü’nü seçtikten sonra Kaydet düğmesine tıklayarak iletişim penceresini kapatın. Bir sonraki adıma geçmek için CSV Ver penceresindeki İleri düğmesine tıklayın.

6-Ekrana gelen pencere üzerinden dosya içerisine kaydedilecek alanları seçebilirsiniz. Önemli! Adres Defteri’ndeki tüm alanları kullanmıyor olsanız dahi buradaki liste içerisinde bulunan tüm alanları işaretleyin. Aksi takdirde ileride dosyanın aktarılması esnasında bir hata mesajı ekrana gelebilir.

7-Artık Son düğmesine tıklayarak dosyanın kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. Dosya kaydedildikten sonra ekrana gelen “Verme işlemi tamamlandı” bilgi penceresini Tamam düğmesine tıklayarak kapatın. Geriye kalan (Adres Defteri, Adres Defteri verme Aracı) tüm iletişim pencerelerini de kapatın ve Outlook Express oturumunu sonlandırın.

Outlook Express adres defterini Mynet’e taşımak
Outlook Express adres defterinde tutulan bilgilerin Türkiye’nin ilk ücretsiz e-posta sunucularından olan Mynet’e aktarılması oldukça basittir. Bunun için aşağıdaki işlemleri yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

1-İlk olarak bir internet bağlantısı kurun ve Mynet’in açılış sayfasına (() gidin. Daha sonra e-posta hesabınıza ulaşmak için kullanıcı ismi ve parolanızı girin.

2-myMail penceresinin solundaki menüde bulunan Adres Defteri bağlantısına ve bunun sonucunda ekrana gelen adres defteri penceresinde bulunan Al bağlantısına tıklayın. Artık adres defteri

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Ortak Adres Defteri (Sayfa 2)
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir