Outlook Express Verilerinizi Yedekleyin

Bilisayarınıza format atmaya karar verdiniz peki ya Outlook Express verilerinizi nasıl yedekleyeceksiniz? Bu yazımızda sadece Outlook Express verilerinizi değil tüm Outlook ayarlarınızı nasıl yedekleyebileceğinizi ve yeni işletim sisteminize tekrar nasıl geri yükleyebileceğinizi anlatıyoruz.

Outlook Express Verilerinizi Yedekleyin (Sayfa 3)

Verilerimizi Geri Alalım

Yedekleme işlemlerimiz için “Backup” bölümünü kullandık şimdi ise yedeklediğimiz bu verilerimiz nasıl geri alabiliriz öğrenelim. Geri alma işlemi için ise “Restore” bölümünü kullanıyoruz. Programın arabiriminden bu bölüme geçiş yaptıktan sonra yine aynı iki bölüm karşımıza çıkıyor; “What” ve “Where”. “What” kısmındaki “Restore from file” bölümünü kullanarak yedekleme yaptığınız dosyanızın yolunu belirtin (yedekleme alırken programın kaydettiği .oeb uzantılı dosya). Yedeklerinizin bulunduğu dosyanızı programa gösterdiğinizde hemen alt kısımdaki liste aktif hale geçecektir.

Bu listeden geri yüklenmesini istediğiniz verilerinizi yanlarındaki kutucuklar işaretleyerek belirleyin. Herşeyden eminseniz orta kısımdaki “Restore” düğmesine basmanın zamanı gelmiştir. Bu düğmeye bastıktan sonra program yedek almış olduğunuz Outlook Express verilerinizi otomatik olarak geri yükleyecek ve siz yine aynen kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

ABF Outlook Express Backup programının, Outlook Express verilerinizi yedekleme ve tekrar geri yükleme konusunda sizler için çok iyi bir yardımcı araç olacağı kesin...

Onur SEVEN – Uğur SEVEN
uguronur@chip.com.tr

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir