Outlook Express Verilerinizi Yedekleyin

Bilisayarınıza format atmaya karar verdiniz peki ya Outlook Express verilerinizi nasıl yedekleyeceksiniz? Bu yazımızda sadece Outlook Express verilerinizi değil tüm Outlook ayarlarınızı nasıl yedekleyebileceğinizi ve yeni işletim sisteminize tekrar nasıl geri yükleyebileceğinizi anlatıyoruz.

Mail alışverişi yapmak veya çeşitli haber sunucularında mesaj alışverişi yapmak için Windows ile beraber gelen Outlook Express programını kullanıyor ve tüm iletilerinizi düzenli bir şekilde arşivliyorsunuz diyelim. Yaşlanmış ve artık çalışmaz hale gelmiş işletim sisteminizi tekrar kurmanız veya bilgisayarınıza format atmanız gerektiğinde tüm bu iletilerinizi nasıl düzenli bir şekilde yedek alacaksınız?Yedek aldınız var sayalım peki nasıl geri yükleyeceksiniz? Bu yazımızda sadece Outlook Express verilerinizi değil tüm Outlook ayarlarınızı nasıl yedekleyebileceğinizi ve yeni işletim sisteminize tekrar nasıl geri yükleyebileceğinizi anlayoruz.

Bütün bu yedekleme ve geri yükleme işlemlerini gayet başarılı bir yazılım olan ABF Outlook Express programı ile kolayca yapabiliyoruz. Programın yedekleyip geri yükleyebileceği Outlook Express verilerini kısaca şöyle sıralayabiliriz;

• Mailler
• Adres Defteri
• Outlook Express Ayarları
• Kullanıcı Hesapları
• İleti Kuralları

Bize yarayacak olan bütün veriler de bunlar zaten. Tabi eğer istersek program “Sık Kullanılanlar” arşivimizi de yedekleyebiliyor. ABF Outlook Express Backup programının 30 günlük deneme sürümünü http://tucows.efes.net.tr/files4/abfOutlookExpressBackupInstall.exe adresinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Program Windows 95/98/Me/NT4/2000/XP işletim sistemlerinde, Outlook Express 5 ve üzeri sürümlerinde kullanılabiliyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yazBu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir