Oyun-Test: Assassin's Creed (PC)

En çok merak edilen oyun Assassin's Creed PC'ye geldi. CHIP Online oyunu sizin için test etti!

Oyun-Test: Assassin's Creed (PC)
Assassin's Creed

İpek Özdemir

Haksızlık: Daha geçtiğimiz yılın Kasım ayında Xbox ve PlayStation kullanıcıları Akrobatik katil Altair ile orta çağdaki çatıları uçurabiliyorlardı. Buna karşılık PC kullanıcılar üzücü bir haber ile teselli edilmişlerdi: "altı ay daha zamana ihtiyacımız var". Beklemeye değip değmediğini testimizi okuduğunuzda anlayacaksınız.

Ubisoft Montreal, "PC Versiyonu için özel bir çaba harcıyoruz. Zamana ihtiyacımız var." diyerek PC versiyonundaki gecikmeyi açıklıyordu. Bu ne anlama gelir? Değiştirilmiş oyun özellikleri, yüksek performans, daha şık bir grafik ve -krema kıvamında- yeni ek içerikler. Evet, altı ay geçti- Hesap günü: Cut Edition yöneticileri bu uzun bekleme süresinin hesabını gerçekten verebilecekler mi?

Senkronizasyon

Akrobasi: Cesurca bir atlayış bazı zamanlarda Altair'in hayatını kurtarıyor.

Kudüs zamanın üçüncü haçlı seferi. Orta çağdan kalma şehrin çatılarının üzerinde en büyük kilisenin tepesinde örtülü bir şahsiyet dinleniyor. Hareketliliği izliyor, arıyor, gizli yolları gözetliyor. Sonra - hedefini görmüş gibi - hedefe yöneliyor. Hızlı bir sıçrama ile kalenin kenarından atlıyor - yüzlerce metre derine. Görüş bulanık, tuhaf semboller yanıp sönüyor ve bir bilgisayar sesi uyarıyor: "senkronizasyon hatası".

Nasıl yani? Bilgisayar .. hemde orta çağda ? Şimdiye kadar hayatını bir taşın altında geçirmiş olanlar için yada konsol oyununun büyük boy reklamlarını daha önce hiç görmemiş olanlar için hikayeyi kısaca tazeliyelim: Animus olarak adlandırılan şey sayesinde genç Barkeeper Desmond atalarının hatıralarına geri dönebiliyor ve kendisini 1191 yılına geri götürüyor - Kiralık katil Altair kılığında.

Deja-Vu

Animus-oturumlarında Altairs'in insanlığı zorluklarla karşı karşıya bırakabilecek bir sır arayışında katil kariyerinden de farklı farklı durumlarına tanık olacaksınız. Bunun en mükemmel yanı ise: Bu interaktif geriye dönüş gezilerinde yumurtadan yeni çıkmış bir ceylan gibi bu batı şehrinin çatılarının üzerinde ordan oraya atlayabilirsiniz.

Assassine kelimesini duymuş olanlar genellikle Ubisoft başlığı altındaki uzunca anlatılmış tüm Gameplay mekanizmalarını da bilirler: İş arkadaşları Garret(Thief) yada Sam Fisher(Splinter Cell) de olduğu gibi Altair de sayısız görevleri sırasında ispiyonluyor, sessizce yaklaşıyor ve alçakça katlediyor. Ve bütün bunları sadece işini sevdiği için yapıyor. Bu arada görev işleyişi her zaman aynı: önce usta Altairs'den öldürülmek üzere bir hedef şahıs alınıyor. Sonraki adım bu cinayet ile son bulacak suikast hazırlıkları.

Bu plan ilk görevde özellikle heyecan verici: Usta Al Mualim Altair'i Şam'a sevk ediyor. Altair orada despot Tamir'in fişini çekecek. Yani, fokur fokur kaynayan bir metropolün içine giriyorsunuz ve araştırmalar başlıyor: bilgilendirilmiş insanları sorgulayarak, başkalarının konuşmalarını dinleyerek yada gizli mesajları çantalardan çalarakyavaş ama emin adımlarla Tamir'in yaşadığı bölgeye ulaşıyorsunuz.

Bord'daki extralar

Tırmanmak, atlamak, sesizce yaklaşmak: Bir Assassin'in izlediği yollar.

Oyunun konsol sürümünden farklı olarak pc sürümde beş yerine tam dokuza varan araştırma çeşidi mevcut. Bunların yanında yeni olan, önceden belirlenmiş bir süre zarfında belirli sayıda flama toplamanızı gerektiren bayrak yarışı, dost Assassin'lerin eskortu, çarşıları yok etme ve okçuların kapatılabilmesi. Suikastın tamamlanabilmesi için bu görevlerden iki yada üç tanesinin yerine getirilmesi yeterli oluyor.

Assassin's Creed oyunundaki en güzel özellik ise son derece yoğun atmosfer: Akkon, masyaf, kudüs ve şam şehirleri son derece detaylara uygun bir şekilde düzenlenmişler. Sokaklara gayretli bir çaba hakim. Tüccarlar pazarlık ediyorlar, devriyeler geziyor, kadınlar caddelerde su testileri taşıyorlar - ve tüm bunların arasında: oyuncu. Altair tanınmadan ve son derece uysal bir şekilde insan topluluklarının arasında hareket ediyor. Buna karşılık dikkat çekici olarak haddinizi bilin, insanlar fısıldaşıyorlar ve alçak katilleri parmakları ile gösteriyorlar.

Buna ek olarak bir de ezici özgürlük duygusu geliyor: Altair oyuncunun gördüğü hemen hemen her yere tırmanabiliyor: Büyük binalar, katedraller, direkler - yetenekli atletler için hiç sorun değil. Sadece iki tuş ile balkonlara sıçrıyorlar, çatı oluklarında sallanıyorlar, geniş zeminlerden atlıyorlar. Ve bu animasyonlar öyle gerçekçi bir şekilde yapılmışlar ki, fas prensi ve bayan Croft dahi direk bir karşılaştırmada oldukça yaşlı görünüyorlar.

Mükemmel düşünülmüş oyun yönetimi konsol versiyonundan bilgisayar sürümüne ustaca nakledilmiş. Ancak dikkat: oyunun ilk saatinde fare ve klavye kombinasyonu daha alışılmadık ve yanıltıcı olabilir. Biraz alıştırma ile bu son derece kolay yönetim siz farkında bile olmadan sanki kanınıza işliyor.

Tüm bunlar daha önce de yaşanmıştı

Kılıççılar: Dövüş sistemi yenilikçi fakat nispeten basit.

Oyun esnasında konsol versiyonundaki macerada hiçbir değişiklik farkedilmemesi önceden düşünülmüştü. Ancak bunun bilgisayardaki en büyük eleştiri noktası: Sürekli yeniden ortaya çıkan tanındık elementler ve kendini tekrar eden oyun hikayesi oyunun çok çabuk eskimesine neden oluyor. Daha oyuna başladıktan üç saat sonra herşey yaşanmış ve görülmüş durumda. Sürekli biryerlerden bilgiler topluyorsunuz ve sonra hedef kişilere suikastler geliyor.

Sonuç: Standart durumlar. Altair tırmanıyor, sıçrıyor ve koşuyor. Burada birinden bişeyler duymalar, orada birileriyle dövüşmeler. Tüm bilgileri topladıysanız, ana hedefinize yükleniyorsunuz. Görev tamamlandı. Farklı şehirler de birbirinin aynı gibi göründüğü için Assassin's Creed dünyası korkunç derecede karştırılabilir.

Ve: Assassin's Creed enine doğru hemen hemen sonsuz bir özgürlüğe sahip iken yeryüzündeki dünya oldukça sınırlıymış gibi bir his veriyor. Şehirlerin dışında dar alanlarda hareket ediyorsunuz, metropollerin içerisinde ise devamlı mavi enerji bariyerleri var. Altair bir şehir duvarına ulaştığında zaten keşif kapısı kapanıyor. Böylece var olduğu sanılan özgürlüğün bir aldatmaca olduğu çabucak ortaya çıkıyor.

Dövüşlere

Hızlı: Altair iş başında.

Oyun için de de çokca alıntı yapılan Assassin's Creed şu şekilde özetlenebilir: dikkat çekmeyen, belirgin ve yardıma hazır. Tuhaf olan oyuncunun, oyunun hiç bir anında ölüm planlarından yada eylemlerinden ötürü hiç cezalandırılmaması.Çoğu zaman görevleri tamamlamanın en kolay yolu, düşmanınıza karşı başlattığınız ok saldırısı ve onu bulduğunuz anda öldüresiye dövmeniz. Sessisce yanına yaklaşmak başka bir yol.

Sonuç olarak dövüş sistemi (orjinal konsol versiyonunda da olduğu gibi) gerçekten de çok dikkatli davranmaya gerek kalmayacak kadar basit. Düşmanınızın hemen her hareketini bloke edebildiğiniz için onun sizi isabet etmesi hemen hemen imkansız. Kolay bir fare tıklaması ve biraz da alıştırma ile hemen öldüren, isabetli atışlar yapabilirsiniz - böylece düşmanınızın ne ölçüde iyi bir savaşçı olduğunun da pek önemi yok.

Fakat sunum her türlü endişenin üzerinde: Karakterlerin animasyonları birinci sınıf, oyunda yaşanan dünya bir sürü detay ile inanılmaz ölçüde homojen, gökyüzünden geçen bulutların çevreyi kısa süreliğine gölgelendirmesi, boş alanlarda uçuşan küçük polenler. Oyun esnasındaki motivasyonunuzun boşluklarını doldurmak için çok iyi seçilmiş oyun müziği.

Son söz: Assassin's Creed' in en güzel versiyonu

En önemliler en önce: Ubisoft Montreal altı aylık süreyi mükemmel kullanmış ve orjinal konsol versiyonunu kusursuz olarak bilgisayara aktarmayı başarmış. Oyun yönetimi önce biraz iyi düşünüşmemiş gibi görünse de çok kısa bir süre içinde kanınıza işliyor. İlave özellikler ve iyileştirmeler hoşunuza gidecek. Takdire şayan - tam böyle görünmeliydi!

Son söz: Assassin's Creed' in en güzel versiyonu

Oyunun prensiplerinde bir değişiklik yok- ne yazık ki. Çünkü sonraki kuşak konsol oyunlarında olduğu gibi kullanılmamış fikirler ve sonsuz tekrarlar ile bilgisayarda da çokça potensiyele sahip. Daha ilk görevden sonraki oyun akışı sürekli kendini tekrar eder biçimde, oyuncu olarak aslında herşeyi görmüş durumdasınız. Görevler eğlenceli olsalar dahi oyunun sonuna kadar hiç bir değişiklik olmuyor - uzun süreli oyun oynamayı sevenler için sıkıcı.

Peki tüm bunlara rağmen oyuncular neden oynamaya devam etmeyi tercih ediyorlar? Çünkü oyunun grafikleri şu aralar en iyiler arasında yer alıyorlar. Çünkü kusursuz yavaşça tırmanışlar kombinasyonundaki özgürlük hissi, fas prenslerinden kalma tip rekabeti oldukça yaşlı görünüyor.Aslında çok kısa olan oyun hikayesine rağmen hatıralara geri dönüş sırasında neler olacağını bilme isteği de oyunu oynamaya devam etmek için önemli sebeplerden. Yazık ki oyunun tam bir sonu olmayışı insanı hayal kırıklığına uğratıyor.

Grafik: Tüm çizgisi boyunca grafik tamamen ikna edici: detaylara önem verilerek oluşturulmuş dünya sizi oyunesnasında bir an durup etrafın kusursuz görünüşünün tadını çıkarmaya davet ediyor. Özellikle de fantastik animasyonlar oyunculara büyük süprizler hazırlıyorlar.

Ses: Mükemmel senkronizasyon, uyumlu ses efekleri, oryantal birinci sınıf oyun müzikleri - çok başarılı.

Gameplay: Assanssin's Creed önce bir açık dünya oyun parkı gibi görünüyor, sonra ama sürekli kendini tekrar eden nesneleri hemen farkediyorsunuz - saklı kalmış potansiyel.

Okuyucu Yorumları

Toplam 67 Yorum

grafik olarak iyi optimize edilmiş fakat tek çekirdekli işlemciler ve pentium D serisi işlemciler ile oynamak işkenceye dönüşebiliyor..

mükemmel bir oyun ama fiyatı galiba crysise göre biraz tuzlu...

ANL

Prince of Persia havasında bisey iste.

POP a benziyorsa oynanır. POP Adamı baya bir havaya sokuyordu.

Bir de düzeltme yapayım. Prince of Persia için FAS prensi denilmiş. Pers Prensi daha doğru olur. veya daha çok Türkiye'de daha çok kullanılan haliyle FARS prensi de denilebilir.

Aslında oyun grafik ve oynanabililik acısından güzel bir oyun ama oyunun bazı bölümlerinde cesitli kombinasyonları bulup bölümü gecemiyorsunuz.
Onun dısında gayet hoş bir oyun savas sahneleri felan tatmin edici...

oyunu bitirdim,
10 üzerinden

grafikler 7

,kulanabilirlik 8.0

ses 8

oyun efektleri 9 (oyundaki haraketler: zıpla,tırmanma,kılıç kulanım ve dövüş efektleri v.b b)

oyun konusu 5 (görevler birbirine çok benziyor aynı şeyler bir müddet sonra sıkıyor)

oyun text menusu 3 (oyuna giriş çıkış zor daha basit olabilirdi)

toplam puan ortalaması 6.6 :)

OYun saçmalıktan ibaret popun devamı niteliginde yapabilirlerdi şehirde free dolaşmamız bize hiçbizevk vermiyor bir zaman sonra hatta bir zaman sonra atlamak zıplamak sıkıcı oluyor

Memory Block 3'e kadar gayet güzel, fakat tekrarlar ciddi anlamda can sıkıyor... Ayrıca Chip oyunu nasıl test etti bilinmez (!) ama Türklerin olduğunu yazmamanız eksiklik olmuş. Arkadanızdan Türkçe bağıran düşmanlarınızın olması ilginç duygular uyandırıyor. Buna ek olarak oyunda ciddi mantık hataları var. Bunlar da sanırsam kısa sğre sonra bir patch ile giderilecek...

Oyunun grafiklerine bu kadar önem verip, asıl oyunun özüne zarar vermek ne kadar doğru? Max Payne grafikleri için mi oynandı? GTA III'ün harika çizimleri mi vardı? Üstünde çalışılmış oyunun, ancak oyunun demek doğru değil, oyunun grafiklerinin. Topu topu 7-8 olay var, sürekli aynı şeyleri yapıyoruz. Bi de 7-8 gb oyun, toplam 5-6 saatte, 3 günde bitirdim. Ben daha "adam öldürme"den başka görevler olucak ve başka memory block serisi gelicek, ne biliyim karşı tarafın içine sızıp orda değişik görevler yaptıktan sonra yeniden kendi oluşumuma katılıp işi bitirmek vs. gibi şeyler bekliodm. 8-9 kişi öldür, iş bitsin..Bana göre başlangıcı mükemmel, konusu iyi düşünülmüş, ama işlenişi kısıtlı olan bir oyun. Yazık olmuş...

Bu oyun oynadığım en iyi 10 oyun arasına girdi bile :)

arkadaslar bana da yüklenir mi acaba sistem şöle amd turion 64x2 tl mobile tec. ram 1gb harddisk boş alan 40gb nvidia geforce go 7200 ekran kartı

Bu oyun burada bitmiyor zaten 3'leme şeklinde olacakmış. Geçmiş günümüz ve gelecek şeklinde temalar işlenecekmiş 3 oyunda...

Oyunun içersinde Türk rolunun çok fazla olduğu göze çarpıyor özellikle Kudüs te. Selaaddin'in ordusunda büyük yer kaplıyor. Türkçe dialoglarda göze çarpıyor. fakat Türkler kısmı biraz çarpıtılmış yada araştırılmamış. ilk olarak oyunda Türk bayrağı müslümanlar yani " Saracens" olarak bilinen gurup olarak gösterilmiş. Türk bayrağıda bildiğimiz Türkiye Cumhuriyeti bayrağı. tabiki insanı biraz gururlandırsada oyun içerisinde çok fazla Türk öldürüyoruz. Şahsen çok beyendim. oyunda haçlıları üstün tutma durumu yok yani Saracens neyse Crusaders ta o dur... Oyunun Grafikleri ve kullanılabilirlik kesinlikle çığır açacak düzeyde. 10 üzerinden en az 7 veya 8 verilir.

Evet doğru, "Saracens" orta çağdaki Fatimilere denir. Ancak büyük bir yanlışlıkla Türkiye Cumhuriyeti Devleti bayrağı kullanılmış.

yaa arkadaşlar oyun dehşet güzel olmus ama ben oynarken sesler tam gelmıyor bazen oyun müziği bazen ama çok nadir insan konusmaları oluyor nasıl halledebılırım yardım lütfen

Fas değil de Fars prensi olacak yanılmıyorsam. İnceleme fena olmamış. Yeni oyunlarda eğlence ve hikayenin yerini grafik ve seslerin almış olması artık tabiî oldu. Bu konuda eleştiri yapamayacağım.

Yazı için teşekkürler.

evet ark. oyunda bazı sorunlar ama sanırsam patch hazırlanıyormuş...

Bu oyunun orjinalini türkiyede satılıyor mu acaba?

2mayıstan itibaren satılmaya baslıcak Türkiye'de fiyatı 50 ytl olucak!! mavishop.com'dan da bakabilirsiniz

sabırsızlıkla bekliyorum oyunu

Arkadaş ben core Duo2'de bile tam anlamıyla oynayamıyorum, 512 Mb Ekran kartına rağmen hemde Ati, oyunun istediği'de Ati Ekran Kartı.Ha unutmadan Ram 2Gb ama oyun bazen donuyo kalıyo yarım saat filan, Prince Of Persia The Two Thrones bu oyuna 10 basar.

Benim, Core2Duo 2400 Ghz, ATI X1900XT ve 3GB RAM var hiç sorunsuz oynuyorum, takılma falan olmuyor.

prınce of persıa serısını bıtırdım arkafaslar bu oyunu bulamıyorum yardımcı olmanızı ısterım msn adresim prince3of5persia@hotmail.com

nestle corn flakes mısır gevreği içinden eğitim cd si die bu oyun çıktı şaka mı bu...

[nestle corn flakes mısır gevreği içinden eğitim cd si die bu oyun çıktı şaka mı bu...]

Tanrı sana sans vermis orjinalmi bari?
:D

Ben bu oyunu tek çekirdek 1gbram 256mb ekrankartlı laptopta görüntüler 4 üzerinden 2 seviyesinde rahat oynuyorum ama dikkatimi çeken oyunun karakteri altairin görünümüne dıger bütün detaylardan daha iyi okadarki kudusteki mescidiaksa bile altairin beyaz kıyafetinin yanında sönük kalıyo.Birdebu oyunda eski istanbul yani costantinapolun olmaması çok büyük bir eksiklik ayasofyanın üstünden kartal gibi atlamak güzel olurdu.

arkadaşlar bende de alıştırmadan sonra hata verdi oyundan attı acaba korsan olduğundan dolayı mı?bidaha olur mu ki?benim pc 3 gb ram 1 gb hafıza kartı 3 ghz ATI X2400 İntel core 2 duo 4 çekirdekli orjinal windows vista direct 3D 10 directX sorunsuz oynuyorum efektler çok canlı ama sorun tekrar olur diye korkuyorum

Arkadaşlar ben oyunu arkadasımın masa üstü bilgisayarına yükledim ve düzgün çalıştı,sonra dizüstü bilgisayarıma yukledım ama yuklemeden sonra oyunu actıgımda oyun acılıo ama beyaz ekran gorunuyor sadece,yan taraftakı yazılar cıkıo ve yon tusları ıle oyun oynanıyor ama beyaz duman gıbı bıseyden baska bısey gorunmuyor. bilgisi olan ve yardımcı olabılecek bırısı varmı acaba ? ekran kartımdan kaynaklanabılır mı acaba,ekran kartım ati radeon hd2600..

oyun gaet güzel shaderler muhtesem textureler ii tasarlanmış özellile altair in modellemesi muhtesem oyunda adam bi katil birilerini öldürüp kaçıorz

arkadaslar benim 4 gb rem var 1 gb nvidia 9800 gtx 512 bit ekran kartım var sorunsuz oynuyorum hemde en yuksek cozunurlukte

ekran kartı desteklemediği için olabilir ..

ben de kurdum ekran kartım GeForce 8600gt AMD Athlo 64 3000+ anakart 1gb ram bu şartlar altında gayet iyi ama ekran kartı baya bi ısınıyo. Eğer ekran kartınız yeterli değilse öyle bir sorunla karşılşabilirsiniz. Ekran kartım 128 lik ama gt olmasından yırttım sanırım :D

Arkadaşlar şu anda oyunu indiriyorum bir korku içinde vistam var :D 1 gb ram var inş açıcak :D oyun yorumları okuduğama göre fena değil bişi sormak istiyorum oyunu % kaçı türkçe (yani türkçe dio falan fiilan )

yaa arkadaşlar slm ben burdan tüm yetkililere sesleniyorum bana yardım edin yaa ben bu oyunu aldım hoşuma gitti ama bi turlu oynayamadım 512 mb ekran kartım var radeon ati marka 2 gb rem amd 3.8 dual core işlemci var ama yinede kasıyo neden yapar arkadaşlar bunu yaa yardım eddeerseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

Sevgili arkadaşım bir kasma sorunuyla karşılaşmışsın ben sana bazı ip ucları vereyim. Oyunda görsel fazla oldgu için işlemçiye çok yükleniyor. yine dikkat ettiysen kamerayı yere dogru cevirip yürürsen kasma görmezsin.
Bende geforce 7300gs ekran kartı ve 1 gb ram intel E2140 işlemçi var ama camerayı aşağı çevirip kasmadan oynuyorum.
Sende benden fazla sistem güçü var bence sen anakartın uygunsa intel penry veya amd 4 çekirdekli bir modelini alıp kullanırsan iyi gelir bence ram yeterli ve de hard diski haftada bir birleştir. DirectX son cıkan sürümlerini yükle. Ben YSK.

bende yükledim 1 gb ekran kartım var 4gb ramim var oyun süper gösterio ben ce sizde oynayın

Nvidia GeForce 8600gts Grafik kartı, Core 2 Duo 2.5 Ghz İntel İşlemci, 1024 x 2 (2gb) Kingston RAM ile oyunu (full detay) (Hiç kasmadan) Oynayıp bitirdim. Oyunu kolay çözdüm buna ingilizcemin iyi olmasıda etki etti tabii. Anlatan arkadaş güzel anlatmış öncelikle tebrik ederim güzel incelemiş. Grafikler gerçekten takdire şayan durupta sırf şehri ve ortamı incelemek ve manzarayı seyre dalmak için dahi oyun açılabilir. Bir süre sonra hep aynı tadı versede animasyonlar gerçekten tatmin edici. Film izler gibi oyun oynuyorsunuz özellikle savaş sahnelerinde kılıç ile yaptığımız kombo saldırıları ve grafiklerin oturmuş olması cezbedici bir etken. Oyunun sonunda işin içine ilizyon girmesi. Robert adında templarlar'ın komutanı olan kişiden; liderimiz Al Mualliminde bir templar oldugunu öğrenmemiz. Bunun üstüne ''Hayır! o templar olamaz, o bizim liderimiz'' Dememize karşı Robert'ın ''- O yalanların lideri'' şeklinde cevap vermesinin ardından Masyafa geri döndüğümüzde işlerin değiştiğini farketmemiz. Öldürdüğümüz kişilerin ruhunun Al Muallim adındaki şereften müstesna ustamızın elideki küreye hapsolması. Ruhların geri gelip aynı anda herbiri ile tekrar karşı karşıya gelmemiz vs. Oyunun sonu biraz garip. Fakat ne olursa olsun oyun benden 10 puan aldı. Oyunun sonunda animus tan kalkıp Etraftaki şekillerden anlam çıkartmaya çalışmayın. Arasıra oyun esnasında rüyanızda gördüğünüz saçma kırmızı şekillerden ibaretler. Yazıları okudum bulmaca şeklinde yazılmış olan yazıların içersinde yatak odası yazmakta (ingilizce) onun dışında zaten yattıgınız yatagın hemen üstündekiler. Çokta önemli şeyler değil animus sizi bir nebze olsun yönlendiriyor gerçek olan bu değil gerçeği kitap sayfalarına kaydettik gibi şeyler fazla önemsenmesin. Dedim belki oyunun bir sonraki versiyonu hakkında bir tarih yahut ipucu vardır fakat sayılarda anlamsız. Böyle konuşarak kafanızı karıştırmış olacagım ama oyun oldukça basit. Oynamayan var ise şiddet ile kaçırmamalarını aksi halde kayıplarının ne derece büyük oldugunun farkına varmalarının fazla zaman almayacagını bilmelerini istiyorum. Bazı forumlarda; Assassin's Creed POP Two Thrones'u döver mi? şeklinde saçma minakaşalar var. Fakat ikisininde gönlümüzde yeri ayrıdır, ikisininde konusu farklıdır, ikiside göz nurumuzdur. Kayırmak, kıyaslamak olmaz. Yinede Desmond ve Altair ikilemi bana daha sempatik geldi..... öhöm. Her neyse, templar nedir? Bilmeyenler için kısaca templar: 1118 yılında Clairvauxlu St. Bernard önderliğinde on Fransız şövalye tarafından kurulan gizli örgüttür. Tapınak Şövalyeleri amaçlarının kutsal toprakları ve Hristiyan hacıların güvenliğini sağlamak olduğu iddia etmişlerdir. Templarlar yani şovalyeler hakkinda bir nebze aydınlatabildi isem ne mutlu bana. Grafikler güzel, sesler şahane, animasyonlar fevkalade. Sırf bu oyun için sistem güncellenirmi sorusunun cevabı: Evet, kesinlikle güncellenir!. Sonunun kafalarda soru işareti bırakır türden bitmesi hoş olmamış ve inşallah kısa sürede cevaplar elde ederiz. Devamını dört göz ile beklemekteyim, iyi oyunlar...

Bu oyunu aldım yükledim gerçekten istediği özellikleri hakeden bir oyun oyunuda kısa bir sürede bitirmiş bulunmaktayım. biraz ingilizce bilgisi gerekli oyun için çünkü diyalogları kaçırmamak gerekiyor herkese tavsiye ederim özellikle sonu sizi çok şaşırtacak :)

Yha ARkadaşlar bende Oynuyorum da Oyunda İLerliyorum SOnra Oyun Kapanıyor Sonra AÇıyorum Gene İLerliyorum bölümler Geçiyorum Sonra Gene Kapanıyor Öle öle Oynuyorum En Sonunda JeLusAreme Gidiyorum Kapıdan Geçiyorum Gene KApanıyor Sonra Açıyorum Gene Kapanıyor Yani Bu sefer İlerleyemiyorum Habire KApanıyor Jelusareme Gelince LÜTFEN YARDIM EDİN NE YAPMALIYIM

Arkadaşlar yukarıdaki arkadaşımın sorunu bendede çıkıyor jelusareme ye gelince kendiliğinden çıkıyor kafayı yemek üzereyim çok kalite bi oyun sonunu muhakkak öğrenmem lazım onun için ayrıntılı bi çözüm önerirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler

bu kadar aptal bi oyun görmedm oynu oynamak için film gibi 2 saat izliosun.....korsan bile olsa paranızı kaptırmayın !!!

yaw bende bitirdim oyunu mükemmel oyun yaw biraz film gibi doru epey bi zaman alıyor ama mükemmel ötesi bi oyun şimdiye kadar ki oynadım oyunlardan daha çok beğendim oyundan manyak hareketşler var çokta iyi görüntü kalitesi var call of 5 ve crysis 2 den daha güzel bence

oyunun yarısını oynamadan sıldım arkadaşlar fark etmedınızmı eresmen sıze türklerı öldürtüyorlar atla ilerlediğiniz bölümdeki bayraklara ii bakın hasbehas türk bayrağı

OYUN kudüs e gelince kapanıyor acill yardım !!!!!!!!!!!

Bende bu oyun var ve oynuyorum tavsiye ederim çok güzel oyun.

ya bizi bıçakladıktan sonra ne yapcaz

ya bizi bıçakladıktan sonra ne yapcaz

yenisi hemen çıksa iyi olur

bu jesuselam sorunu bendede var ne yapayım acıl yardıom

oyunun sonunda kilitli kalan hafızaları (Animus a girince memory locked yazılı hafıza soketleri) açmak için o bölümleri yeniden oynamak zorundamıyız?

Arkadaşlar assassins creed oynarken bilgisayarım kapanıyor.Lütfen yardım edin çözüm bulursanız sevinirim.

oyunun çıkmasını 8 gözle bekliyorum. inşallah o zamana kadar sistemimi yenileyebilirim

fiyatı ne kadardır acaba?bilim süper ama hem eylencelei hemde ucuz olmasını istiorm :D

Arkadaşlar oyun değil filmdir garfikleri iidir sadece :D:D almayın oynamayın :D Sinir krizi geçirirsiniz..

ya beyler ben assassins creed oynarken 2-3 saat sonra bilgisayar kapanıyo yardım ederseniz sevinirim sistemim;intel core 2 duo p8600 sapphire hd4830 ekran kartı 2gb ram 500 watt coolermaster hüç kaynağım var yardım edin pls

evet yaaa. sinir krizi geçirmemek elde değil. kadınlar kafalarında tepsi taşıyor. oradan geç. sıkıyo sa sen geç.

arkadaşlar oyunun başında
o tepsi taşıyan kadınları nasıl geçicez..........

çok güzeeeeeeeeeeeeeeeeel oyun

arkadaslar memeory nlock 4 bitt. beşe geçerken labarutarvarda uayndıgımda oyun cok hızlı oluyor. sanki simste max speede almısım gibi. sonrada takılıyor oyun calısıyor ama adam takılıyor ne yapmam gerek

üyelik nasıl oluyoo

nasıl indireznnn?

nasıl açılıo

ben geçtim ama zor beklersende oluo :D

pc de planı öğrenmek için adamları dinlememi istio ama hangi tuşla olduğunu cözemedim olmuoyor :( gecemedim

güzel bir oyun

bende hata werıyo oyunda atıyooo...bılgı werbılırmsn bu konuda...

arkadaşlar bedava bu dimi ?

Ya nerden indiriyoruz Bnu ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir