Özel dosyalarınızı bedavaya şifreleyin!

PC'nizde size özel dosyalar mı var? Bu bedava yazılım, hepsini sizin için koruma altına alacak...

  • Ümit Öncel
Özel dosyalarınıza kimse erişemesin!
Conceal ile özel dosyalarınızı meraklı gözlerden koruyabilirsiniz.

Eğer bilgisayarınızdaki bazı dosyaların sadece size özel olmalarını istiyorsanız bunun için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Fakat Conceal adlı ufak ve ücretsiz bu program tüm ihtiyaçlarınızı tek başına karşılayabilir.

Windows XP, Vista ve Windows 7 ile kullanabileceğiniz Conceal, kısa kurulumunun ardından kullanıma hazır hale geliyor. Programı çalıştırdıktan sonra karşınızda iki seçenek görecekseniz. Bunlardan soldaki dosyaları şifrelemeye, sağdaki ise şifrelenmiş dosyaları açmaya yarıyor. Bir dosyayı şifrelemek için tek yapmanız gereken, sürükleyip şifreleme simgesinin üzerine bırakmak.

Bundan sonra program size belirleyeceğiniz şifreyi ve şifrelenmiş dosyayı nereye kaydetmek istediğinizi soracak. Eğer dilerseniz Opions bölümünde farklı şifreleme yöntemleri de kullanabilirsiniz. Şifrelenmiş dosyayı ise bu kez üzerinde anahtar simgesi olan bölüme sürükleyip bırakabilirsiniz. Conceal şifrenizi ve dosyayı nereye açmak istediğinizi soracak.

Eğer siz de özel dosyalarınızı başkalarından korumak istiyorsanız bu adresten Conceal'i ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Klasör şifrelese daha güzel olacak. Diyelim bir klasörd resimler var, resimleri tek tek şifrelemeniz gerekiyor. şifrelerkende açarkende her dafasında ayrı ayrı şeçmek gerekiyor.
Uzun iş bana göre yaramaz. Klasörü olduğu gibi şifrelese çok güzel bir program olacakmış.

link ölü :D

CHIP Online'ın notu:
Denenmiştir çalışıyor.

klasörleri şifreleyen programlarda var. biraz araştır istersen.

windows 7'de dosyaları ve klasörleri şifreleyen dahili bir yazılım olsa çok daha iyi olurdu. bitlocker var ama sanırım o sadece usb bellekleri şifreliyor..

Sen de yorum yaz