Android'te "parayı kurtarmanın" yolları!

Google Play'den uygulama aldınız ama çalışmadı veya beğenmediniz. İşte paranızı kurtarmanın yolları!

...Ve son çareler

...Ve son çareler

Bazı özel koşullarda Google geri ödemeyi kabul edebilir. Bir kaç müşteri hizmeti sayfasını geçerek buna da ulaşabilirsiniz. Biraz uzun süren bir seçenek de olsa,  "Google Geliştirici Dağıtım Sözleşmesi"nin 3.4 no'lu maddesine göre ilk 48 saatte çalıştırılmayan uygulamarı geri ödeme maddesi bulunuyor.

3.4 Özel Geri Ödeme Koşulları. Market üzerinden Ürün dağıtımınızın tabi olduğu şartların uygulanması hariç olmak üzere, Ödeme İşlemi Yapanın geri ödemelerle ilgili standart şartları ve koşulları tatbik edilecektir.

Alıcı tarafından önizleme yapılabilen ürünler (ör. zil sesleri ve duvar kağıtları): Ücret iadesi işlemi yapılması gerekmemekte veya buna izin verilmemektedir.

Alıcı tarafından önizleme yapılamayan ürünler (ör. uygulamalar): Alıcının satın alma tarihinden sonra 48 saat içinde ücret iadesi talebinde bulunması durumunda, Google'a alıcıya Ürün'ün tam ücret iadesini yapma konusunda yetki vermektesiniz.

Google'dan geri ödeme işlemine başlayabilmek için Google Play hesabınıza girip, sağ üstteki menüden "Siparişimlerim" kısmına girerek, uygulamanızı bulun. Uygulamanın yanındaki menüden Sorun Bildirin'i seçin.

Bir sonra gelecek ekranda henüz Türkçe'ye çevrilmemiş "I'd like to request a refund" seçeneği seçin ve neden geri iade istediğinizi yazın ve Gönder'e basın.

Hiç bir şey işe yaramazsa...

Daha sert tedbirler almanız gerekecek, öncelikle kredi kartı ve bankanıza başvurarak paranızı geri iade edebilecek yolları öğrenin. Tek yapmanız gereken bunun satış anlaşmasına ters olduğunu veya ürününüzün arızalı olduğunu beyan etmek. Sorunu çözmek için hangi yollara başvurduğunuzu izah edebilirsiniz. Büyük kart markalarının 120 güne kadar iade seçenekleri bulunabiliyor. Ama yine de siz bu seçeneğin özellikle ülkemizde biraz sorunlu olabileceğini de hatırlayın.

Sonuç olarak...

Çalışmayan bir Android uygulamasında geri ücret iadesi bir hayli başınızı ağrıtabilir. Tavsiyemiz ise gerçekten tanımadığınız, yorumları değişik kaynaklardan okumadığınız veya deneme sürümü olmayanları satın alırken çok dikkatli olmanız... 

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Tam da lazım olduğu gün, çok şanslıyım.

"oyun indirecegim zaman once parasiyla pkay storedan indiriyorum sd dosyalarini yedekleyip uygulamayi iade ediyorum. internetten crackli apk bulup oyunu oynuyorum." forum donanimhaberde gordugum mesaj. turk halki olarak bedavacilikta ustumuze yok, tebrik ediyorum

androidçiler genelde uygulamalara para vermez ki verenlere saygı duyuyorum ama genel gözlemlerim apk kurulduğu yönünde.

+1 tesekkurler

"Geri iade" değil "iade" öğrenin artık yazar arkadaşlar.. Türkçe anlatım bozukluğu 101...

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir