PC devi, akıllı telefon pazarında sıkıntıda!

Dünyanın en büyük PC üreticisi de olsanız, bu sizi telefon pazarında başarılı yapmaya yetmiyor!

Lenovo akıllı telefon pazarında sıkıntıda

Dünyanın bir numaralı PC üreticisi Lenovo için akıllı telefonlar bir sorun olmaya devam ediyor. Şirketin mobil kolunun Haziran'da sona eren üç aylık dönemde 292 milyon dolar zarar ettiği açıklandı. Sadece Motorola telefon satışlarının ise, 5.9 milyona gerilediği bildirildi.

Lenovo şimdi 2015 yılının ikinci yarısında 650 milyon dolar tasarruf amacıyla yaklaşık 3.200 personelini işten çıkarmayı planlıyor. Şirketin toplam net karının yıllık bazda yüzde 51 oranında gerileyerek 105 milyon dolara düştüğü belirtiliyor.

Lenovo CEO'su Yang Yuanqing, Routers'e verdiği ropörtajda Apple ve Samsung'un ardından üçüncü büyük olacaklarına inandığını ve Motorola'yı satın almalarının doğru bir karar olduğunu ifade etti. Pekin merkezli şirket yeni yapılanmayla yıllık bazda 1.35 milyar dolar tasarruf sağlamayı hedefliyor.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Asus ta durumlar ne alemde acaba

İşten çıkarmalardan nefret ediyorum. Kar ederken iyiydi de az bişi zarar edince mi kötü oldu ?

bu kadar at gözlüklü bir android kullanıcı kitlesi olunca çok da mümkün değil 3. olmaları. samsung telefonlarına güncelleme bile vermiyor, telefonları sade androidden daha yavaş ve çirkin görünüşlü olan bir sistemle ve saçma sapan uygulamalarla yüklü geliyor, ama alanlar hala devam ediyor nasıl bir şey ben anlamadım bu işi.

Fazla kar edince de işçilere da mi pay veriyormuş ki zarar durumunda işten çıkarıyor.

xiaomi gelecegin samsungu.

teleri appleye satsın logosuz kapış kapış gider.

Zarar dedikleri, kardan zarar !

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir