Pencereleri saydam yapın, arkalarına tıklayın

Bu minik araç, Windows'ta çok sayıda pencereyle çalışırken size sihirli bir yetenek kazandıracak!

  • Zeynel A. Öztürk
Pencereleri saydam yapın, arkalarına tıklayın

Windows'da çalışırken bazen kendinizi sayısız pencere arasında bulabilirsiniz. Peek Through, pencereleri sadece bir kısayol tuşuna basarak saydam hale getirmenize, bununla da kalmayarak pencerenin arkasındakilere tıklamanıza izin veriyor.

Ücretsiz bir araç olan Peek Through, onu çalıştırdığınız sürece sistem alanında bekliyor, klavye kısayolunu kullandığınızda ise devreye giriyor. Kısayolu kullandığınızda şu an etkin olan pencere saydamlaşıyor ve "click through" (arkasına tıklama) işlevini etkinleştirdiyseniz arkadaki pencereye tıklayabiliyorsunuz. İşiniz tamamlandığında kısayol tuşunu tekrar kullanarak pencereyi opak hale getirebiliyorsunuz.

XP, Vista ve Windows 7'de çalışan aracı kullanırken bazı küçük sorunlarla karşılaşmanız mümkün, ancak bunlar çözümsüz değil. Örneğin "arkasına tıklama" işlevini kulladığınızda orijinal pencerenin odağını kaybedip ona geri dönemeyebiliyorsunuz. Bu durumda genellikle pencerenin görev çubuğundaki düğmesine basarak odağı geri getirmeniz mümkün.

İndirin: Peek Through

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

işe yaramaz bi program

Linux'taki gibi birden cok masaustu ekrani acilmadiktan sonra bir ise yaramaz. Bir suru yontem gordum en iyi cozum Linux'unki...

@06 Ara 2012 20:08 Öyle ama Windows 8'i de bırakamıyoruz işte.

Ben sevmiyorum böyle modifikasyon olaylarını. Orijinalciyim. Bunun için birçok kişinin bilgisayarını rahat kullanabiliyorum.

baba tek kral xp

Sen de yorum yaz