Pokémon yakalamak için işini bıraktı ve...

Pokémon Go oynamak için işinden ayrıldı ve ülkeyi gezmeye başladı! İşte ilginç bir Pokemon Go hikayesi.

  • Levent Öztürk
Pokemon yakalamak için işini bıraktı...

The Guardian'ın söylediğine göre Yeni Zelandalı bir adam, tam zamanlı olarak Pokémon yakalamak, geliştirmek ve savaştırmak için işini terk etmiş durumda.

Gazete ile görüşen 24 yaşındaki Tom Currie, Auckland'teki işinden, iki ay boyunca Yeni Zelanda'yı gezmek ve Pokémon Go oynamak için ayrıldığını söylüyor.

Currie'nin hedefi, Nintendo'nun popüler oyunu içerisindeki her Pokémon'u yakalama yolundaki hedefi, dijital yaratıkların şimdiden 90'dan fazlasını yakalamasını sağlamış durumda. Currie'nin yakaladığı yaratıkların arasında, Yeni Zelanda'nın Güney Adası'nın kuzeydoğusunda yer alan dağlık bölge Kaikoura Ranges civarında yakaladığı gizemli Dragonair de bulunmakta.

Şu anda koltuklarda ve gezgin yurtlarında kalan Currie, altı yıldır çalışmakta olduğunu ve uzun zamandır uzun bir boşluk için bir fırsat aradığını söylemekteydi. Pokemon oyunu da kendisine yıllardır aradığı bu fırsatı vermiş gibi gözüküyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

ben İstanbul'dan ayrılmadan 91 çeşit pokemon yakaladım iş güç de devam ediyor, ülkenin atlattığı badireler cabası. bu adamın çalışmamak için bahaneye ihtiyacı varmış.

Gps hilesi yaparak da oynayabilir. Yani seni farklı konumda gösteriyor. Bunu sen ayarlıyorsun. Tabi ios kullanıyorsa işe yaramaz. Android de oluyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play