Qualcomm'dan Snapdragon Flight sürprizi!

Snapdragon işlemcilerle tanınan Qualcomm'un yeni işlemcisi, bildiklerinizden çok farklı!

  • Ercan Uğurlu
Qualcomm'dan Snapdragon Flight sürprizi!

Daha çok Snapdragon mobil işlemcileriyle tanınan Qualcomm, aslında teknolojide çok daha büyük bir ağırlığa sahip. Kablosuz iletişim teknolojilerinden otomotive, sağlık teknolojilerinden işlemciye değin uzanan bir hatta faal olan Qualcomm, şimdi de drone dünyasına giriyor.

Qualcomm'un drone'lar için geliştirdiği Snapdragon Flight işlemcisi, ileri seviye pilotsuz uçak yazılımı ve geliştirme araçları ile ileri mobil teknolojileri bir araya getirerek insansız hava araçları için yeni bir adım atıyor. Snapdragon 801 işlemci tabanlı olan Snapdragon Flight, 2.26 GHz frekansında çalışıyor. Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarına tam destek sağlayan Snapdragon Flight, elbette 4K videoya da destek veriyor.

Snapdragon Flight, ilk olarak Çinli Yuneec adında elektrik tabanlı havacılık alanındaki yeniliklerde köklü bir geçmişe sahip şirket tarafından kullanılacak. Şirket, Snapdragon Flight platformundaki ilk insansız hava aracını 2016 yılında piyasaya sürecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Drone sektörü yakın gelecekte dünyada hatırı sayılır yere sahip olacak. Şimdiden ilgili yasaların oluşturulması gerekli ki piyasa yasal engellere takılmasın. Umarım ilgili düzenlemeler için geç kalınmaz. Bilge Baykuş

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost