RayV artık Yahoo'nun oldu

Yahoo, Google'ın dev hizmetine kafa tutmak için önemli bir satın almaya imza attı!

Yahoo, RayV'yi satın aldı!

Yahoo, video streaming teknolojileri üreten bir startup şirketi olan RayV'yi satın aldı. 2005 yılında kurulan RayV özellikle mobil cihazlarda HD video akışı konusunda teknolojiler geliştiriyordu. 

Yahoo'nun başkanı Marissa Mayer'ın en çok önem verdiği konulardan biri Yahoo'yu, aynı YouTube gibi, dünyanın en önemli video kanallarından biri haline getirmek. Bu amaçla Yahoo'nun daha önce YouTube ünlülerine, Yahoo video servislerine içerik üretmeleri için büyük paralar teklif ettiği biliniyordu. Yahoo'nun yeni satın almasıyla, özellikle mobil cihazlarda video izlemek için daha güçlü bir altyapı kurmak istediği anlaşılıyor. RayV'nin Yahoo'dan ayrı bir şirket ve marka olarak devam edip etmeyeceği ise henüz belli değil. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bir youtube değil...

marissa yaparsa izlerim seviyorum kendisini.

Marissa Yahoo'nun mevcut altyapı ve üstyapısını yenilemeden hiçbir şekilde başarıya ulaşamaz. Arama motoru, mail servisi, domain servisi, hosting servisi, yahoo.com ve diğer servisler yenilenmeli ve geliştirilmelidir. Ayrıca Yahoo'nun satış stratejilerinde de problem var. Basic Plan'de bile mutlaka FTP bulunmalı ve fiyat kalibrasyonu daha iyi yapılmalıdır. Ayrıca Yahoo'nun mutlak surette kendi browser'ına(Windows, Mac, Linux, Android, IOS, WP), online office uygulamasına, kendi online depolama uygulamasına ve tüm mobil platformlarda sorunsuzca çalışacak diğer mail servislerini de destekleyecek kendi mail istemcisine sahip olmalıdır. Yahoo Messenger geliştirilmeli ve tüm mobil platformları desteklemelidir. Bla bla bla! Marissa'nın işi çok zor! Yahoo kaybolduğu ormanda ne yazık ki sadece daire çiziyor... <Cleverman>

Bu Marissa Mayer denen zımbırtı gerçekten ateşli Google çalışanıymış baksanıza Yahoo`yu ne hale getirdi!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir