Rusya Başkanı artık YouTube'da...

Türkiye kapanırken, eski Demir Perde ve şimdi de Kremlin dünyaya açılıyor! İşte şok gelişmeler...

Rusya Başkanı artık YouTube'da...
YouTube sadece bize yasak...

İnternet eğlencenin ve ticaretin yanı sıra artık resmen politikanın da merkezi haline geldi. Bunun son örneği ise Rusya Başkanı Medvedev'in YouTube'da kendi özel kanalını başlatması oldu. Daha önce Barack Obama, Nicolas Sarkozy, İngiltere Kraliçesi Elizabeth, Beyonce ve Papa 16. Benedict'in de kendi YouTube kanallarından yayın yapmaya başlamasının ardından Medvedev'in de listeye katılması öncelikle YouTube'un sahibi Google tarafından büyük bir coşkuyla kaşılandı.

Google'ın Moskova ofisinden Alla Zabrovskaya konuyla ilgili olarak şunları söyledi; "Rusya Başkanı'nın YouTube'da kendi kanalını açmasından dolayı çok mutlu olduk. Bunu, internetin artık devletler seviyesinde de önem kazandığının yeni bir ispatı olarak yorumluyoruz". www.youtube.com/kremlin adresinden yayın yapacak olan Medvedev, YouTube kanalında kişisel fotoğraf ve bilgilerinin yanı sıra resmi konuşmalarını da yayınlayacak.

Türkiye'den YouTube'da kanalı olan devlet yetkilisi olup olmadığını görmek için ise YouTube yasağının kalkmasını beklemek gerekecek...

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Şeftali bıyıklı devlet yöneticilerimizin youtube dan haberi varmıdır ondan şüpheliyim değil kanal açmak...

Medvedev artık Obama nın videolarına yorum da yazar o zaman.

propagandalarını her yerden yapacakalr işte. bizimkiler henüz medyanın tam anlamıyla önemini anlayamamışlar

başbakan rte de açılımlarla uğraşıp gündemi değştirme çabalarından sıyrılabilirse kendi kanalını açıp fırçaladığı çiftçi, meğmur, işçi, şehit ailesi ve çocukların videolarını paylaşabilir.Zaten youtube kullandığını bilmeyen yok .

Bizimkiler acamaz. Kufur yemekten korkuyolar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir