S6'nın parmak izi sensörü bunu da yapabiliyor

Samsung'un yeni telefonları Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, parmak izinizle bunu da yapacak!

  • Zeynel A. Öztürk
S6'nın parmak izi sensörü, bunu da yapabiliyor

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, üzerindeki parmak izi sensörü cihazın kilidini açmaya yaradığı gibi, PayPal ve Samsung Pay ödemeleri yapmanıza olanak tanıyor. Sensörün sunduğu bir başka işlev ise web sitelerine parmağınızı kullanarak oturum açmanıza izin vermesi.

Yani Galaxy S6 ve S6 Edge'in parmak izi sensörünü kullandığınızda, sitelere kullanıcı adı ve parola yazma derdinden kurtuluyorsunuz. S6 ve S6 Edge, bir web sitesine ilk kez oturum açtığınızda bu işlevi kullanmak isteyip istemediğinizi size soruyor. Kabul etmeniz halinde bir dahaki sefere parmak izinizi kullanarak oturum açabiliyorsunuz.

İşlevden faydalanmak istemeyenler, tabi ki kullanıcı adı ve parolayı kendileri yazarak giriş yapmaya devam ediyorlar. iPhone kullanıcıları, benzer işleve iCloud Keychain sayesinde halihazırda sahipler. Ancak Samsung'un böyle bir işlev sunması, ürünlerine değer katabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

öve öve bitiremediniz arkadaş

@13 Mar 2015 16:54 nedir rahatsızlığın?

@13 Mar 2015 16:54 siteyi kapatıp gitsinler mi yazsınlar işte s6 alıp inceleyelim mi bizde

@13 Mar 2015 16:54 Biter, o da biter... Hele Facebook, Microsoft, Apple bi yokolsunlar, sıra samsung a da gelir... Ama önce, kendilerini insanların efendisi sanan firmalar bi yokolup gitsinler...

ee bu yeni bişey değil ki?...

Wireless özellikli hdd yaptılar birde wireless özellikli dvd rom yapsalar telefonun cihazlar bölümünden orjinal çalsın dvd video izlesin orjinalda alsınlar para olduğu zaman

en azından gerçek ve nesnel şeyler söylüyorlar. yok iphone çok şık, yok kamerası hızlı açılıyor demiyorlar.

@13 Mar 2015 21:16 haberin sonuna kadar okusaydın zaten bu özelliğin yıllardır iphoneda olduğunu anlamış olurdun nesnel ve gerçek kişilik. buna özellik denirse tabi. apple tanıtımda bunu bahsetmeyecek kadar küçük bir şey olarak gördüğü için konusu bile geçmedi.

S5 e varmi web ozelligi kopyalanip bazka cihazlara koymaya deger

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play