Samsung, bükülebilen "Youm" ekranını gösterdi

Samsung'un "Youm" adını verdiği yeni prototip, cep telefonlarının geleceğini yakından ilgilendiriyor

Samsung, bükülebilen "Youm" ekranlarını gösterdi

Samsung, Youm adındaki yeni bükülebilen ekranlarını sona eren CES 2013'de gösterdi. Peki Youm'un şirketin daha önceki esnek ekranlarından ne farkı var?

Las Vegas'taki etkinlikte Samsung yöneticileri tarafından tanıtılan Youm, daha iyi renkler ve daha yüksek bir kontrast oranı sunuyor; aynı zamanda daha ince bir yapıya sahip. Youm'da kullanılan ekran teknolojisi ise akıllı ceplerden tanıdığımız OLED. Samsung görüntü laboratuvarı ikinci başkanı Brian Berkeley telefonun nasıl bükülebildiğini ve güncellemeleri ne şekilde aldığını gösterdi.

Bir süredir esnek cepler üzerinde çalışan Samsung, CES 2011'de bükülebilir bir ekran göstermişti. Şirket Youm adını ise geçtiğimiz ilkbahar ayında ortaya çıkarmıştı.

Samsung'un CES'de gösterdiği kıvrılabilen Youm'u galerimizde yakından görün!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

GEREKSİZ BİRŞEY ... ŞU AN BİLE TELEFONLARIMIZDA HERHANGİ BİR KIRILMA EZİLME OLMASIN DİYE DİKKAT EDERKEN ...BÜKÜLEN CEP NE İŞE YARAYACAK Kİ

MERHABA. ŞU AN ELİMDE GALAXY MİNİ 5570 VAR. PARA BİRİKTİRİYORUM. GALAXY NOTE 2 ALMALI MIYIM SİZCE? YORUMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

@12 Oca 2013 15:52 hayatının en büyük hatasını yaparsın.. bence Apple al android istiyorsanda zte ye bak.

@Antiroid Sevmiyor musun andoid'i.Ne güzel.Bize ne bundan? Git başka yerde yap fanboyluğunu.

GEREKSİZ BİRŞEY ... ŞU AN BİLE TELEFONLARIMIZDA HERHANGİ BİR KIRILMA EZİLME OLMASIN DİYE DİKKAT EDERKEN ...BÜKÜLEN CEP NE İŞE YARAYACAK Kİ -------------------------------------------------------- bükülerek ekranın kırılması engellenecek. zaten ekranı kırılan bir akıllı cebin ne kadara mal olacağını düşündüğümüzde esnek, bükülebilen bir ekranın ne kadar işlevsel olacağını anlamış oluruz diye düşünüyorum.

GEREKSİZ DİYEN ARKADASLAR BUKULENBILEN DERKEN TAMAMEN BUKMEYI DUSUNMEYIN NORMAL EKRANA BUKULME KAZANDIRMAK YERE DUSDUNDE KIRILMAMASI DEMEKDIR SIZI CAHIL KAFALAR

HİÇBİR BULUŞA SAÇMALIK DİYEMEZSİN!

Sanırım samsung yöneticileri burda beyler :D dikatli olun

peki bunu yaptın zaten yapılmıştı zamanında neyse..esnek batarya esnek cipset esnek dış kapak nasıl olacak eeee tabi adamlar alışmış plastik telefona olacağı buydu..seyrediyoruz.

@Antiroid Prototip bu, henüz hiçbir şey gelişmemiş, en az 5 yılı var.Senin o çok sevdiğin apple'ın gibi yerinde saymıyor samsung, en azından bir şeylerle uğraşıyor.

adam bildiğin rahatsız :)

Ben apple da kullanıyorum samsung da iskis arasında tek fark apple hep aynı şeyi yapıyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir