Samsung, Galaxy S6'da şarja sınıf atlatacak

Samsung, Galaxy S6'da yıllardır konuşulan bir şarj tekniğini denemeye hazırlanıyor...

  • Ercan Uğurlu
Samsung, Galaxy S6'da şarja sınıf atlatacak

Yıllardır konuşulan "manyetik rezonans" kablosuz şarj özelliği bu defa nihayete eriyor gibi görünüyor. Samsung'un daha önce de bahsettiği ve üzerinde çalıştığı iddia edilen kablosuz şarjda "manyetik rezonans" tekniğinin Galaxy S6 ile birlikte kullanıma sunulması büyük ihtimal.

Halihazırda artık Samsung Galaxy S6 ile ilgili neredeyse bütün özellikler sızmışken, artık detaylar da birer birer kendini göstermeye başlıyor. 64-bit Snapdragon 810 ve Exynos işlemci seçenekleriyle gelmesi beklenen Galaxy S6, metalik bir gövdeye sahip olacak. Ayrıca en az 20 megapiksel kamera ve 4 GB RAM de cepten beklenenler arasında. Galaxy S6'nın MWC 2015'te tanıtılması bekleniyor. Manyetik rezonanslı kablosuz şarj özelliği de sunulursa, Galaxy S6, bu yılın en çok konuşulacak cebi olacak gibi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Hadi hayırlısı...

Valla devrim olur çıktığı gün alırım.

Aynı özellik nokia lumialarda da var zaten ;)

@22 Oca 2015 17:13 Tamam sen devam et

allah allah yahu ısınıyor diye %90 gibi oranlarda exynos ile çıkacak denilen haberlere ne oldu. Lg yetiştiremiyor da snaplar samsunga mı akıyormuş. hem samsung da bas bas bağırıyordu ısınıyor sanp810 lar diye o noldu birden bire söndü mü? ne acayip haberleriniz var ...var mı haberiniz yok mu?

Ne büyük özellik ama, kendilerini avuturlar kablosuz şarj var diye, samsung'un işi artık bitmiştir.

Manyetik rezonans olmayan bir uzaktan şarj varsa onu da yazın da öğrenelim. Uzaktan şarj nedir? En basit örnekle şudur: 220 volt elektriği 6 volta düşüren bir adaptör(trafo) görmüşseniz eğer, içini açıp bakın. Demir plakalardan kat kat oluşan bir çeşit makaraya sarılmış bobin telini görürsünüz. O telin ucunu bulun ve elinizde halka olacak şekilde sarmaya teli sökmeye başlayın. Sardın sardın tel bitti...aaaa bir de baktın ilk telle hiç bir bağlantısı olmayan ikinci bir tel sargı da alttan çıktı. Bırakın o orda kalsın ve onu prize takın diğerini telefonun usb ucuna bağlayın. Elindeki sargıyı diğerine yaklaştırınca telefonda şarj başlar. Bu uzaktan şarj olayı, aslında bileşenleri ikiye ayrılmış trafo yada elektrik motorudur. Ve bunların endüksiyona ihtiyacı vardır.

samsung a daha para vermem ..

Bu rezonans olayı lumialardaki gibimi yoksa farklı bişeymi şayet lumialardaki gibi biryerde sabit durucaksa telefon hiç emek harcamasın samsung boşuna...

samsung ve metıl gövde ikisi bir arada ilginç

samsung yaparsa otel şarj olmaz şarj soruları çıkar.

Sen de yorum yaz