Samsung, hız testlerinde artık hile yapmıyor!

Note 3, S4 gibi ceplerinin hız testlerini "hızlandıran" Samsung, "hile yapmaktan" vaz mı geçti?

Samsung, hız testlerinde artık "hile yapmıyor!"

Samsung'un ceplerinin çeşitli hız testlerinde daha yüksek puan almak için "hile" yaptığı haberlerini hatırlarsınız. Yeni testler, Android 4.4'lü Samsung cihazlarının artık hile yapmadığını gösterdi.

Anandtech'in yeni yaptığı testler, Android 4.4 ile çalışan Samsung cihazlarının, hız testleri sırasında CPU hızını özellikle artırmadığını ortaya çıkardı. Geçen senenin Temmuz ayında Galaxy S4 ve Note 3'ün Exynos'lu modellerinin hız testlerinde normalde çıkmadıkları bir hıza lçıktıkları gözlenmişti. Bu normal dışı hızlandırma, hız testlerinde alınan puanları yüzde 20'ye kadar artırabiliyordu.

Samsung, bu durumun normal olduğunu söylemiş, "optimal kullanıcı deneyimi" sunmak üzere sağlandığını iddia etmişti. Yine de firma, söz konusu hız yükseltmelerinin "hileli" bir davranış olup olmadığı hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak Android 4.4'e yükselttiğiniz Samsung cihazınız için tüm bunlar geçmişte kaldığından sorun çözülmüş görünüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

hileci her zaman aynıdır değiştiremezsiniz....

yada yeni bir hile buldular :)

Samsung'tan ne beklersin ki?

Yalancının evi yanmış kimse inanmamış.

Samsung sadece satış strateji iyi, geri kalan herşeyleri boş.

Benim s4 android 4.3 yüklüyken antutu da 27000 küsür puan alıyondu şimdi 4.4.2 yüklü antutu testinde en yüksek aldığı 24000 android sürüm rusya güncellemesi kurulu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir