Samsung, plastiğe "dur" dedi!

Samsung, bir türlü vazgeçemediği plastik sevdasından vazgeçiyor. Yeni Galaxy'ler işte böyle olacak!

  • Ender Duman
Samsung, plastiğe "dur" dedi!

Samsung, Galaxy akıllı telefon ve tabletlerde yoğun olarak kullandığı plastik malzemeden vazgeçmeye hazırlandığına işaret eden bir ortaklığa girdiğini açıkladı. Samsung'un beraber çalışacağı firma şu an kullanılmakta olan polikarbonat malzemeden çok daha sağlam olan karbon fiber konusunda uzman bir firma: SGL Group.

İki firma yarı yarıya ortaklıkla Samsung SGL Carbon Composite Materials isimli bir işbirliğine giriyor. İşbirliği sonucunda geliştirilen malzemeler Samsung ürünlerinde kullanılacak. Samsung konuyla ilgili basın açıklamasında, "Ortaklığın uzun vadede Samsung'a karbon fiber malzeme sağlamasını, tüketici elektroniği, tıbbi cihazlar ve mühendislik uygulamaları gibi alanlardaki girişimleri desteklemesini bekliyoruz" ifadelerine yer veriliyor. Samsung'un karbon fiber malzeme alanında lider konuma gelmesini sağlayacağı iddia edilen bu girişimin, firmanın şimdiye kadar kullandığı plastik malzemeden vazgeçtiği anlamına geldiği yorumları yapılıyor.

Samsung daha önce Galaxy S3 ve Galaxy S4 gibi cihazlarda plastik malzeme kullanımını savunmuş, bunun ürünlerin daha hızlı ve etkili bir şekilde üretilmelerini sağladığını iddia etmişti. Ancak nispeten sağlam alüminyum kasalara sahip olan HTC One ve iPhone 5 gibi rakipler, Samsung'un malzeme tercihinden dolayı eleştirilmesine yol açmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

zamanında yapsalardı ya bendeki plastik :((

karbonfiber alimunyumdan çok daha iyi . S5 ve note3 veya note4 de görüceğiz sanırım...

Allah aşkına samsung çelik kullansa ne olacak :)

Sony sagolsun

Sonunda Samsung'un aklı başına geldi. Bugüne kadar yapsaydı o S3 ve S4 daha ne kadar satardı.

karbon fiber de aynı plastik gibi hissettirdiğine göre sorun yok demektir

polikarbonat malzeme hem ucuz hem sağlam asıl diğer markalarında tercih etmesi gerekir...

Ağlamak istiyorum...

sonunda...

bu absürd habere sadece güldüm....

buna da plastik derler antiandroidçiler

@25 Haz 2013 18:32 iOS kullanmadıkça, isterse som altından olsun benim için bir şey ifade etmiyor.

Sonunda akıllandılar

Yenilik! İnovasyon(!) :D

umarım kaliteli bir plastiktir :D

Eskiden milyonlarca samsung kullanıcısıyla kapışmayın derdik şimdi milyarlarca ya da yüz milyonlarca samsung kullanıcısıyla kapışmayın diyeceğiz :)

hadi ateistler bunuda açıklayın :))

Zamanında iphone`nun arka kasası plastikti. Ne çabuk unuttumuz o günleri hey gibi günler heyy...

@25 Haz 2013 22:48 iphone 3gs ile samsung s3 plastiği arasında dağlar kadar fark var iphone plastiği bile kaliteli yapıyor eline aldığında kaliteyi hissediyorsun

@25 Haz 2013 23:43 Bu ne biçim sevunma ya. ELma firması gözünü köt etmiş anlaşılan. Ağanın çokunun üstüne çok olmaz der gibisin ya :))

@26 Haz 2013 06:43 Hayatında hiç iphone görmemiş dokunmamış biri chip e girerse böyle olur

@26 Haz 2013 08:48 Senden daha fazla gördüğüm kesin. Evimizde 2 adet İphone ve 1 İpad var. Ama ben yinede karşıyım. Sizin gibi gözümü köreltmedim.

buradan hemen telefona pay çıkarmaya gerek yok ki. Sonuçta tüketici elektroniği çok geniş bir kavram. Buzdolabı ,çamaşır makinesi,televizyon, küçük ev aletleri bile buna girer.

Samsung'un plastik parçalarının tek avantajı serviste fazla pahallıya çıkmaması olayı. Yoksa cam olsada farketmez, çelik olsada farketmez, kasanın materyali ve alabileceği hasarı göz önünde bulundurmak lazım, bir plastik hafifliğiyle bir cam'a göre daha fazla avantajlı duruma gelebilir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play