Samsung ve Google'dan Nexus 2 geliyor!

Samsung yapacak, Google'ın kendi markasını taşıyacak: İşte piyasanın son bomba cebi Nexus 2!

  • Ali Güngör
Samsung ve Google'dan Nexus 2 dedikodusu
İlk telefon tutmamıştı

İnternet üzerinde yayılmaya başlayan son dedikodular, Google'ın Nexus cep telefonunun bir devamının olacağını iddia ediyor.

Bu iddialar Nexus 2 cep telefonunun 8 Kasım'da ortaya çıkacağını bile öne sürüyor. Google'ın tamamen yazılıma, Samsung'un ise tamamen donanıma odaklanacağı belirtiliyor. Hatırlanacağı üzere ilk Nexus cep telefonu HTC ile birlikte geliştirilmişti.

Nexus 2'nin en ilgi çekici özelliği en son Android işletim sistemi sürümünü kullanacak olması: Android 3.0 Gingerbread. Ancak verilen tarih ile işletim sistemi sürümü oldukça çelişkili görünüyor.

Google kendi adını taşıyan Nexus 2'yi çıkartsa bile bir şey kesin görünüyor, Google bu cep telefonunu direkt kendisi değil, servis sağlayıcılar üzerinden satacak. Satış ve teknik destekteki karışıklıklar Google için perakende konusunda önemli dersler oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Ben zaten Nexus'un devamının çıkacağını tahmin etmiştim. Yine de bu tam ortaya çıkmamış bir şey, bu yüzden fazla yorum yapmayacağım.

Türkiye'ye gelir mi acaba
zor dostum zor

Bakalım nasıl olacak... İlk Nexus bile oldukça güçlü özelliklere sahip

aha bir iphone killer daha!

ben google yerinde olsam hem galaxy S'in hemde nexus'un devamı olarak samsungla ortak bir telefon üretirdim android'li ozman bakın esas satış rekorlarını siz...

GOOGLE nexus devamını gelmıcenı acıkladı neden bole haberler yazıyorsunuz.

nexus beyenilmedi belki ama bence kötü bir cihazda değildi.

telefon samsung olarak çıkarsa o telefondan bi cacık olmaz

aha bir iphone killer daha!
-----------
Ayfon öldü ki yeni katile gerek yok. Önumuzdeki yil pazar payi 20% ondan sonrada 10% duser öylece de kalir. Apple sisrme haberlerle bu kadara ulasmasi bile supriz. Simdi piyasada hem daha iyi isletim sistemleri Andorid Win Phone 7 Badaa gelcek olan Meego varken hemde surekli yeni daha iyi donanimlar cikarken insanlar kendini kandirmaya nereye kadar devam edecek ayfonla.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost